Rosemary Ferguson je britská modelka, ktorá pracovala pre Pradu, Alexandra McQueena či Miu Miu. Štíhla postava bola pre ňu nevyhnutnosť. Videla však tiež, čo všetko robia mladé dievčatá pre to, aby nepribrali. Hladovanie, pojedanie vaty namočenej v džúse, vracanie… Ona nielenže nechcela ísť touto cestou, no rozhodla sa brániť tomu, aby si ženy nesprávnymi diétami ubližovali. Nechala preto modeling tak a vrátila sa do školy.

Vyštudovala The College of Naturopathic Medicine a už desať rokov pôsobí ako výživová poradkyňa. Vedie blog o zdravom životnom štýle, robí kurzy varenia, napísala knihu Juice, ktorú dostať aj na Slovensku. Radí v nej, ako byť zdravá, štíhla a spokojná vďaka smoothie a šťavám. Nie sú v nej len recepty, ale aj rady, ktoré plodiny sú dobré na detox, posilnenie imunity, ktoré upokojujú…

Modelka má aj vlastné stránky, na ktorých radí, ako sa správne stravovať.
Modelka má aj vlastné stránky, na ktorých radí, ako sa správne stravovať.
Zdroj: Profimedia.sk, Archív

Zmenšite sa

Samozrejme, šťavy sú na diétu skvelé. Rosemary pozná však aj ďalšie triky, ktoré vám pomôžu zmenšiť sa aspoň o jednu konfekčnú veľkosť.

1. Poldenný pôst

Netreba sa postiť celý deň či ešte dlhšie. Stačí, ak nebudete jesť od ôsmej hodiny večer do nasledujúceho obeda. Naopak, v tom čase pite veľa tekutín – vodu, bylinkové čaje, ovocné šťavy.

2. Dokonalý tanier

Nikdy nejedzte pri chôdzi. Premyslite si, čo budete jesť. Dôležité je, aby bol váš tanier vždy spolovice zaplnený listovou zeleninou, zo štvrtiny chudým mäsom a zo štvrtiny karbohydrátmi, teda divokou ryžou, celozrnnými cestovinami či pečivom alebo strukovinami.

3. Sledujte hodiny

Karbohydráty jedzte na obed, na večeru uprednostňujte proteíny a zeleninu.

4. Premastite sa

Nebojte sa zdravých tukov, zasýtia vás. Kvapka rastlinného oleja patrí aj do mrkvovej šťavy, aby telo dokázalo využiť vitamíny.

5. Hýbte sa

Ak sa vám aj nechce do fitka, snažte sa chodiť čo najviac pešo. Aj po schodoch, žiadny výťah!

6. Šejk so sebou

Zažeňte vlčí hlad výživným a povzbudzujúcim smoothie, ktoré môžete popíjať počas dňa. Namiešajte si ho z mandľového mlieka, prášku maca, acai berry, morskej riasy, listovej zeleniny a lyžice orieškového masla. Používajte také, ktoré neobsahujú cukor ani palmový tuk.