Cvičíte jogu? O jej výhodách pre naše telo sa už popísalo mnoho. Ak ste sa napriek tomu ešte s jogou nestihli „skamarátiť“, prinášame vám v skratke tri hlavné dôvody, pre ktoré by ste tak mali urobiť čím skôr. A rovno si to môžete vyskúsať v sobotu 5. októbra počas veľtrhu Interbeauty na výstavisku Incheba v Bratislave, kde je pre vás pripravený bohatý jogový program. Novinkou tohtoročného kozmetického veľtrhu bude aj JOGA MARATÓN. Návštevníci si budú môcť počas celých 3 dní veľtrhov v Inchebe zacvičiť rôzne druhy jogy s uznávanými lektormi.

Pevné a pružné telo

Nie sedavý spôsob života, ale pohyb je pre nás prirodzený. V dnešnej uponáhľanej dobe, keď veľa času trávime v autách, pri počítačoch, či s hlavou sklonenou nad smartfónmi, nás často v najnevhodnejšej chvíli prekvapí bolesť hlavy či chrbtice. Pritom stačí tak málo – kompenzovať nevhodné držanie tela a málo pohybu vhodnými cvikmi, ktoré dokážu eliminovať bolesť a krásne ponaťahovať skrátené svaly či šľachy. Joga je na to ako stvorená - neexistujú pri nej vekové ani iné obmedzenia. Nemusíte sa báť, že by ste nevládali – cvičenie jogy je cesta, na ktorej sa zdokonaľujete postupne a podľa toho, ako vám váš organizmus dovolí.

Viac energie

Cvičenie jogy kladie dôraz na pravidelné a hlboké dýchanie. Lepšie okysličenie mozgu a celého tela sa prejaví na vašom celkovom zdravotnom stave. Pozície, ktoré otvárajú hrudník, vám navyše pomôžu aj s celkovým držaním tela. Vďaka hlbšiemu dýchaniu sa budete cítiť sviežejšie. Uvedomenie si vlastného dychu vám pomôže vnímať svoje vnútro a precítiť aktuálny moment.

Nájdite si čas len pre seba a naučte sa relaxovať a odpútať od problémov.
Nájdite si čas len pre seba a naučte sa relaxovať a odpútať od problémov.
Zdroj: Shutterstock