V ktorých krajinách majú ženy najlepšiu pleť? Tam, kde je dusno a vlhko. Ich pokožka sa totiž permanentne čistí a hydratuje. U nás práve nastalo obdobie dažďov, lenže jesenných, takže k vode sa pridružil chlad a o chvíľu príde aj mráz. A to, naopak, koži nesvedčí. Ako teda docieliť, aby sme aj v chladnom daždivom počasí mali pleť ako slečny z monzúnových oblastí?

Dažďová masáž

V každom prípade, dažďa sa nebojte. Ak nemrzne, nechajte kvapky aspoň chvíľu, aby vám jemne vymasírovali tvár a koža sa poriadne napila. Prospeje jej to najmä po tom, čo sme ju cez leto vysušili slnkom. A rovnako ju osvieži prechádzka v hmle.

Než však vyjdete z domu, najmä ak je za dverami chladné vlhké ráno, ošetrite pokožku vhodnou kozmetikou. V prvom rade si uvedomte, že už nestačí dať si cez deň na tvár iba ľahký fluid. Treba kvalitný denný krém podľa typu vašej pleti, ktorý tvár doslova oblečie a ochráni pred striedaním chladného vzduchu vonku a tepla vo vykúrenej miestnosti. Krém však nemá byť veľmi hutný a mastný, aby nebránil vstrebávaniu vlhka. Ten si nechajte až na zimu, keď mrzne až treští.

Čas gaštanov

Pod krém je vhodné dať si aj rastlinné sérum. Je síce drahšie než krémy, ale oplatí sa doň investovať. Zmes rastlinných výťažkov obohatená o proteíny sa dokáže vpiť až do spodnej vrstvy kože, kde vyživí a aktivuje bunky.

Ak máte problém s červenými žilkami, použite rastlinné sérum z indického gaštanu, ktoré posilňuje kapiláry. Až keď sa dokonale vpije, naneste krém a môžete vyraziť do jesenného upršaného dňa.

Keď zaklope dáždik

Samozrejme, nie každý rád mokne. Prechádzky, keď prší, je však škoda sa vzdať, lebo pokožka absorbuje vlhkosť zo vzduchu aj pod dáždnikom. Zadovážte si však kvalitný dáždnik, ktorý vám nebude komplikovať život.