Konečne prestáva platiť, že ľudia z bývalého „ost“ bloku v lete páchnu potom. Používať antiperspiranty je už samozrejmosť. Objavujú sa však aj obavy, či sú bezpečné. Hoci žiadne štúdie zatiaľ nepotvrdili súvis so vznikom rakoviny, predsa len hľadajú ženy iné cestičky. Existujú minimálne dve.

Tento trapas sa môže stať aj Jennifer Lopezovej.
Tento trapas sa môže stať aj Jennifer Lopezovej.
Zdroj: Profimedia
Na deo kryštál nedá dopustiť ani Iveta Malachovská.
Na deo kryštál nedá dopustiť ani Iveta Malachovská.
Zdroj: archív

Kryštál pod pazuchou

Tou prvou je použiť namiesto spreju deo kryštál. Túto vychytávku, ktorú bežne dostať v každej drogérii, si nevie vynachváliť napríklad Iveta Malachovská.

Kryštál – kamenec amónny síce tiež obsahuje hliník, no jeho molekuly sú v kamenci väčšie než v antiperspirante, a preto nepreniknú cez pokožku do tela a hlavne neupcháva póry, takže potenie sa deje, ale bez zápachu. Je to vďaka soli, ktorá účinne ničí baktérie spôsobujúce nechcenú vôňu. Výhodou je, že deo kryštál nezanecháva stopy na šatách. Pred použitím ho stačí iba navlhčiť. Treba s ním však narábať opatrne, ak spadne na dlažbu, rozbije sa.

Dezodorant z bikarbóny

Bioženy však majú aj iný tip. Dať si pod pazuchy trochu sódy bikarbóny. Príjemný svieži pocit s ňou vydrž celý deň, navyše stopercentne neutralizuje pach potu, keďže tiež hubí baktérie, ktoré to spôsobujú. Zaujímavý bonus je iste aj ten, že jedlá sóda stojí pár centov.

Odľahčené vône

Ďalším krokom je vybrať správny parfum. Ideálne sú toaletné a parfumové vody, aj preto, že nereagujú so slnkom, takže nehrozí vznik nepekných škvŕn.   Parfuméri na leto pripravujú odľahčené varianty ťažších parfumov, kde korenisté zložky vymenia za citrusové a kvetinové tóny. Na leto sa hodia i vône, ktoré obsahujú bergamot, morskú soľ, biele kvety, mach, ružové korenie, vôňu bavlny a vypranej bielizne. Nuž a je to tiež ideálny čas na to, siahnuť po klasike, kolínskej vode.