Glotion je vlastne telový mejkap či mliečko obohatené o trblietavé zlaté alebo bronzové čiastočky. Na módny piedestál ho vyniesli najmä Rihanna a Kim Kardashian, ktoré ho zaradili do vlastnej kozmetickej rutiny. Pridali svoje upravené fotky, na ktorých vyzerajú ako zvodné bohyne, ktorých pokožka nadpozemsky žiari. Práve preto sa mu hovorí anjelská aura a nejedna žena zatúžila mať ju vo svojej kúpeľni.

Predĺžte si leto

Ak ho zatiaľ nemáte, zadovážte si ho čím skôr, kým ešte máte bronzovú pokožku po lete. Zvodné trblietanie najlepšie vynikne na aspoň trochu opálenej pleti. Hoci najviac zažiari v lete, keď majú ženy odhalené telo. Efektné je aj v období babieho leta, keď sa ešte netreba babušiť do rolákov. Pritiahne pozornosť na výstrih šiat či blúzky alebo pekne tvarované plece. Kvalitné prípravky majú ľahkú telovú textúru, takže nezašpinia šaty. Navyše stačí naozaj minimálna vrstvička. Mnohé majú efekt trblietania sa iba na slnečných lúčoch, naopak v kancelárii pri umelom svetle sú nenápadné, takže v práci nebudete pôsobiť prehnane nalíčene.
Magnet na mužov

Najlepšie sa glotion mejkapy aplikujú štetcom kabuki alebo labutienkou. Ak máte suchú pokožku, siahnite po trblietavých a výživných suchých olejoch, ktoré jej vrátia pružnosť, hebkosť a zmiznú vám aj suché lišaje. Niektoré dokonca obsahujú látky na predĺženie opálenia. Stačí sa ráno rozjasniť a vyraziť. Mužské pohľady budete priťahovať ako magnet.

Ako si predĺžiť opálenie

Hoci aj porcelánová a bezchybná pleť je s glotion mejkapmi nádherná, predsa len najefektnejšie vyniknú na bronzovej pleti. Popracujte preto na tom, aby ste si opálenie z leta udržali čo najdlhšie. Ako na to?

  • Aj po dovolenke užívajte tabletky s betakaroténom.
  • Používajte kvalitné samoopaľovacie prípravky.
  • Pred použitím samoopaľovacích prípravkoch si spravte píling, aby ste ich nanášali na hladkú kožu, vyhnete sa „mapám“.
  • Pozor na dlhé kúpele v horúcej vode, ktoré pleť oberajú o farbu. Lepšia je chladnejšia sprcha. Namiesto mydla použite sprchový olej či krém a po ňom hydratačné mlieko, ktoré bronz zafixuje.