Na matujúce papieriky nedajú dopustiť ženy, ktoré sa potia v svetle reflektorov, ako Madonna, Jennnifer Lopez či Sarah Jessica Parker. Neoceniteľné sú však aj v bežnom živote, hlavne pre dámy s mastnejšou pleťou. A v lete by nemali chýbať v žiadnej dámskej kabelke.  Bleskurýchle dokážu odstrániť nežiaduci lesk a zachrániť roztekajúci sa mejkap.

S matujúcim papierikom by sa Angeline trapas s fľakmi od púdru nestal.
S matujúcim papierikom by sa Angeline trapas s fľakmi od púdru nestal.
Zdroj: Profimedia

Pijú aj matujú

Malé savé obrúsky sa vyrábajú z jemného savého papierového materiálu, pokrytého transparentným púdrom. Papier vsiakne maz, púder pokožku zmatní, bez toho aby  zničil mejkap a zabránil koži v dýchaní, pretože vrstvička je naozaj mikroskopická. To je výhoda oproti púdru používaného počas dňa. Navyše ich lehota spotreby je prakticky neobmedzená. Samozrejme, musia byť v uzatvárateľnom balení, aby sa nemohli znečistiť.

Platí sa za kvalitu

Praktická pomôcka navyše nezaberie veľa miesta. A pokiaľ si vyberiete exkluzívnu značku, je to aj celkom pekná kozmetická vecička. Samozrejme, vtedy je vyššia aj cena. Odráža sa však aj na kvalite papierikov?

Matujúce alebo tiež odmasťujúce papieriky môžu stáť zhruba od necelých troch eur  až skoro po tridsať eur. Módne blogerky testovali ich kvalitu a zistili, že sa oplatí investovať viac. Drahšie značky majú vyššiu schopnosť absorpcie, v balení ich je zväčša viac a často sú aj väčšie, takže jeden stačí na celú tvár, dokonca sa dá použiť aj opakovane.

WC vychytávka

Na webe sme našli tip, že rovnako poslúžia aj cigaretové papieriky či dokonca jednorazové papierové krytky na WC. Ako SOS je to možno pravda, určite sú však k pleti menej šetrné, lebo neobsahujú púder. No hlavne nie sú také krásne, ako originálne balenie papierikov, ktoré môže byť ozdobou kozmetickej taštičky.