Francúzky považujú za samozrejmosť, že tak, ako si potrpia na to, čo majú oblečené, dôraz kladú aj na to, čo majú pod šatami. Možno ešte väčší, práve v tom sa skrýva francúzska rafinovanosť. Pretože navonok preferujú striedme modely, muž však tuší, že pod nimi ukrývajú zvodnú krásu. Navyše sexi podprsenka, ideálne zladená s nohavičkami, automaticky dodá sebavedomie aj nositeľke.

Krásna spodná bielizeň dodá žene zdravé sebavedomie. Vyskúšajte to!
Krásna spodná bielizeň dodá žene zdravé sebavedomie. Vyskúšajte to!
Zdroj: Profimedia.sk

Vedieť si vybrať

Treba však mať tú správnu. Nie je to samozrejmosť, až 80 percent žien nenosí dobrú podprsenku. Lepšie je preto kupovať ju s odborníčkou, najmä ak máte väčšie prsia. Alebo aspoň poznať zopár grifov.

Pri výbere si treba uvedomiť, že väčšina váhy pŕs by mala spočívať na obvode podprsenky, nie na ramienkach. Zapínanie okolo hrude má byť preto trochu tesné. Zabráni to tomu, aby vám otravne padali ramienka, ale tiež aby sa bolestivo zarezávali do kože. Samozrejme, nemáte sa dusiť, ale treba rátať s tým, že časom materiál po obvode povolí.

Čo sa týka košíkov, prsia nesmú plávať ani pretekať, mali by kopírovať líniu prsníka. Keď si budete skúšať novú podprsenku, predkloňte sa a skontrolujte, či sú v nej prsia uložené správne. Ak ste si vybrali strih s kosticami, musia končiť pod pazuchami a v prednej časti tesne priliehať.

Push-up len občas

Podprsenka, ktorú preslávila Brigitte Bardotová a po nej Eva Herzigová, síce robí krásne prsia, nemala by sa však nosiť denne. Vypchávky stláčajú prsné tkanivo a tlačia prsník nahor, čo nie je prirodzené. Pri každodennom nosení strácajú preto pevnosť a ovísajú. Lepšie je investovať do gélovej „push-upky“, ktorá prsia vytvaruje, dodá im objem, ale až tak netlačí.

Ručná práca

Podprsenku je treba často prať. Hromadia sa v nej baktérie a pot. Dôležité je však  vymyť všetok prací prášok prášok. Pomôže vám k tomu eko pláchadlo. Z oblečenia vypláchne všetky zvyšky pracieho prostriedku a zabráni tak podráždeniu kože. Podprsenku je najlepšie prať ručne. Aby ste zabránili ich vyťahaniu, namiesto pracieho prášku môžete použiť detský šampón.

Ak ich predsa len chcete prať v práčke, kúpte si vrecko z jemnej sieťoviny, ktorá zabráni zamotaniu do inej bielizne, natrhnutiu čipiek a ochráni práčku pred prípadnou uvoľnenou kosticou, ktorá môže zaseknúť bubon. Na pranie vystužených podprseniek použite špeciálne puzdro v tvare loptičky, ktoré pri praní zabráni deformácii košíčkov. Zásadne tiež perte podprsenku zapnutú a nikdy ju nežmýkajte ani nesušte v sušičke. Podprsenku s gélovými vypchávkami však vždy perte len ručne!

Aby voňali

Na podprsenky nepoužívajte aviváž. Radšej dajte do zásuvky vajíčko na sypký čaj a naplňte ho voňavými bylinkami alebo kryštalickou kúpeľovou soľou či sušenou citrónovou alebo pomarančovou kôrou.

Pozor na červenú!

Zvážte aj to, po akej farbe siahnuť.

  • Biela – pôsobí nevinne, v skutočnosti je to však rafinovaná farba. Každý muž zatúži pripraviť vás o tú nevinnosť. Samozrejme, musí byť žiarivo biela, nie vypratá a vyťahaná.
  • Nude – je to istota, že podprsenka nebude presvitať. Veľa fantázie v mužovi však nevzbudí, najradšej by ju dal rýchle dole, aby zistil, čo sa skrýva pod ňou.
  • Čierna – uprednostňuje ju veľa žien, paradoxne nie preto, aby boli sexi, ale najľahšie sa udržuje. Vie dodať žene sebavedomie, ak sa však nosí veľmi často, pôsobí smutne na dušu.
  • Červená – pre muža funguje ako červené plátno na býka. Zvážte si však, či tak naozaj chcete pôsobiť. Navyše, nie každý muž je odvážny toreador, tak aby ste ho nevystrašili…