Len ten, koho trápi akýkoľvek druh alergie, vie, aká je to otravná a nepríjemná záležitosť. Neviete sa sústrediť na prácu, rozmýšľať ani doma čítať v pokoji knihu. Ja som, samozrejme, najskôr vyhľadala lekára alergiológa, ktorý mi predpísal tabletky. Vytúženú úľavu od svrbenia kože a tečenie z nosa však celkom nezastavili. Keď sa ma raz kolegyne v práci s úsmevom opýtali, či som v tvári červená od rannej výmeny názorov so snúbencom, povedala som si, že je čas vyskúšať možno aj „vyššie sily“. Spomenula som si, ako raz kamarátka pri káve prehodila vetu, že pozná salón, kam si chodia ľudia riešiť rôzne problémy. Bolo rozhodnuté. Namiesto novej letnej blúzky investujem tridsať eur do nového zážitku, ktorý mi možno prinesie úľavu.

V rukách som držala kamene, ktoré mali znásobiť príjem energie.
V rukách som držala kamene, ktoré mali znásobiť príjem energie.
Zdroj: Norbert Skaličan

Pyramída z dreva

Ezoterička Irma Chovancová, ktorá ma privítala, mala veľmi príjemný hlas, ktorý ma hneď na začiatku upokojil. Ešte predtým, ako začala bežať moja hodina „liečby“ pod pyramídou, mi vysvetlila, čo pyramída vlastne je a na čo všetko pôsobí. Výpočet benefitov bol úctyhodný, takže som si pomyslela, že ak toto zafunguje, budem zdravá ako buk.

„Používame kópiu Cheopsovej pyramídy, ktorá patrí do zoznamu siedmich divov sveta. Jej výška, základňa a uhly sú presnou zmenšenou kópiou originálu. Je vyrobená z dreva so zvýšenou základňou, tak aby klient ležal v jednej tretine jej výšky. A je aj presne natočená na rovnaké svetové strany. Na jej vrchole je kovová špica, dozdobená krištáľom kremeňa, ktorý znásobuje energiu pyramídy. Na pyramíde sú farebné Vogelove krištále, čo sú vlastne vybrúsené krištále kremeňa. Na Slovensku je niekoľko relaxačných pyramíd a jednu využívajú aj v košickej nemocnici,“ upozornila Irma Chovancová.

Musíte veriť!

Podľa ezoteričky pobyt pod pyramídou napomáha relaxácii, vplýva na myseľ a koncentráciu, upokojuje a uvoľňuje. Pomáha vraj pri bolestiach hlavy, dokonca aj reumatických a menštruačných bolestiach. A to nie je všetko – výpočet pozitívnych účinkov rozšírila dokonca na posilnenie imunity a harmonizáciu hormonálnej, srdcovo-cievnej, tráviacej a nervovej sústavy. Pyramída má tiež skrátiť čas liečby rôznych chorôb a zlepšiť aj mentálny stav pacientov. Skrátka zázrak? Ezoterička zdôraznila, že pozitívne účinky sa prejavujú hlavne u ľudí, ktorí sú správne mentálne nastavení a ochotní prijímať energie pyramídy a veria v nich. „Je to presne ako u klasického lekára, ak mu neveríte, je zbytočné k nemu vôbec ísť,“ kývla plecami. Polemizovať s touto myšlienkou sa mi nechcelo, zapla som všetky sily na to, aby som sa sústredila na prijímanie energie.

Ezoterička Irma Chovancová vie, aký kameň môže pomôcť so zdravotnými problémami.
Ezoterička Irma Chovancová vie, aký kameň môže pomôcť so zdravotnými problémami.
Zdroj: Norbert Skaličan

Hudba, farby a sviečky

„Terapia napomáha minimálne navodeniu stavu meditácie a ľahkého vnorenia sa do upokojujúceho spánku, počas ktorého prebiehajú procesy napomáhajúce harmonizácii, relaxu a žiadanej regenerácie tela a ducha,“ sľuboval reklamný materiál ezoteričky.  Presne to sa stalo aj mne.

 Pred tým, ako som si ľahla v malej, ale útulnej relaxačnej miestnosti so zastretými úzkymi oknami na posteľ, som si musela sňať všetky náramky, retiazky aj všetky kovové doplnky z oblečenia. Pani Irma pustila relaxačnú hudbu a zapálila sviečky. V jednom rohu miestnosti stála soška Panny Márie, blízko pri hlave som mala veľký  krištáľ, nado mnou viseli krištále osvetlené tak, že hrali všetkými farbami.

Úplné vypnutie

Ešte som počula, ako mi tichým hlasom ezoterička hovorí, aby som si niečo želala,  mnohé ženy sem vraj chodia aj v túžbe podporiť svoju plodnosť.

Vyšla von a zavrela za sebou dvere… Chvíľu som pozerala na konštrukciu a krištále, a potom… Nič, tma. Mám pocit, že neprešlo ani päť minút a zaspala som. Neuveriteľné, ale uprostred dňa som úplne vypla, čo sa mi nestáva!

Zo spánku ma ezoterička opatrne zobudila tichým prihovorením sa. Pamätám si, že som mala veľmi príjemné sny… Rozlúčili sme sa a odišla som v očakávaní výsledku domov.

Ezoterička Irma Chovancová vie, aký kameň môže pomôcť so zdravotnými problémami.
Ezoterička Irma Chovancová vie, aký kameň môže pomôcť so zdravotnými problémami.
Zdroj: Norbert Skaličan

Večer prišla úľava

Úľava prišla síce až večer, ale prišla. V ten deň som mala výrazné predmenštruačné bolesti, ktoré boli zrazu fuč. A to isté sa stalo aj s mojou silnou alergiou – mala som pocit, akoby sa organizmus upokojil a necítila som svrbenie pokožky. Zrejme som naozaj uverila a ono to zafungovalo... A funguje to aj po dvadsiatich štyroch hodinách, keď tento článok odchádza do tlače. Čo bude ďalej, uvidím. Ezoterička odporúča krištáľovú terapiu zopakovať viackrát alebo sa obrátiť aspoň na jej pasívnu formu – nosenie alebo držanie rôznych druhov kameňov a polodrahokamov, ktorým sa pripisujú liečivé účinky. Uvidím, čo bude ďalej, možno si zadovážim nejaký kamienok do vrecka. Lieky som však pre istotu brať neprestala...

Aj energetické sviečky zaberajú:

  • ako prevencia na udržiavanie čakier v „dobrej kondícii“
  • pri meditáciách, cvičení, masáži, práci na sebe
  • ako doplnok pri terapiách
  • vždy keď sa cítite ťaživo alebo máte nepríjemné pocity
  • na uvoľnenie po nepríjemných stretnutiach, hádkach, udalostiach