J. Lo bezpochyby možno považovať za jednu z najúspešnejších svetových celebrít. Začínala ako profesionálna tanečnica, neskôr si zahrala v niekoľkých viac či menej úspešných filmoch. Pri natáčaní snímky Selena však zaujala najmä spevom, ktorý jej dopomohol k závratnej hudobnej kariére. Nie je určite náhodou, že práve J. Lo je považovaná za priekopníčku a jednu z najznámejších latino hviezd. Jej úspechy, či už ako herečky, speváčky, tanečnice, producentky, či dokonca ako módnej návrhárky sú obrovské. A úspechom zodpovedá aj jej príjem, na konto jej denne cinkne 150-tisíc eur! Táto prekrásna päťdesiatnička, matka dvojičiek, s jedným z najkrajších a najznámejších pozadí sveta, by sa však isto mohla živiť aj ako motivátorka pre krásu a zdravie. Veď hoci oslávila 50. narodeniny, stále vyzerá vynikajúco a mladistvým vzhľadom poľahky zatieni aj omnoho mladšie ženy.

Stojí krása peniaze?

 J. Lo často odpovedá na otázky, ako sa k svojmu dokonalému mladistvému vzhľadu dopracovala. Ak by niekto predpokladal, že krásu zverila do rúk plastickým chirurgom, veľmi by sa mýlil. Dobré gény dostala už do vienka. Jej mama i stará mama mali aj vo vysokom veku nádhernú pleť. No aj o najdokonalejšiu pleť sa treba starať, preto J. Lo robí všetko pre to, aby si ju udržala. Nefajčí, nepije alkohol ani kofeín. Kvôli niekoľkým filmom či reklamám musela síce drasticky a rýchlo schudnúť, ale inak celý život dodržiava zdravý životný štýl. Veľa čistej vody, ovocie, zelenina, proteíny v akejkoľvek forme a čo najmenej sacharidov – to je formulka, na ktorú nedá dopustiť. Napriek tomu, že jej práca i status si často vyžadujú hrubé vrstvy mejkapu, na jej pleti to vôbec nepoznať. Jej dokonalé fotky na sociálnych sieťach, na ktorých je bez ,,šminiek“, to jasne dokazujú. J. Lo je známa aj tým, že bez dôkladného odlíčenia do postele nikdy nevlezie a v čase, keď nepracuje, sa najradšej nemaľuje vôbec, prípadne len  minimálne. Ak však niekto chce naozaj dodržiavať všetky jej rady pre krásu, musí zabudnúť aj na prebdené noci. J. Lo totiž všetkými desiatimi odporúča najmä kvalitný spánok. Pre ňu je to minimálne osem hodín denne, a ak sa dá, rada si pospí aj dlhšie. Do postele však ide vždy ešte pred polnocou.

S ,,tehličkami“ sa nenarodila

A dokonalá postava? J. Lo sa športovaniu v akejkoľvek forme venuje vlastne už od útleho detstva. Ako päťročná začala navštevovať tanečné hodiny, neskôr pridala atletiku. V súčasnosti na sebe tvrdo pracuje každý jeden deň. Neustále tancuje, cvičí s činkami a strieda rôzne druhy športov. Ako sama priznala, je pre ňu jednoduchšie, ak si zacvičí hneď ráno, lebo počas dňa sa do cvičenia tiež musí dokopávať ako každý iný smrteľník.

Často ju však možno zastihnúť športovať v spoločnosti snúbenca, bývalého bejzbalového hráča A-Roda. Zlé jazyky tvrdia, že šport a výzor je pre J. Lo taký dôležitý, že si mala A-Rodovu skvelú fyzičku a výzor poistiť oficiálnou a podpísanou dohodou, podľa ktorej sa aj on musí udržiavať neustále vo forme...

Ďalšie krásky nad 50

Aj keď vyzerá na 30, nádherná Halle Berry o mesiac oslávi 53. narodeniny. Skvelú postavu si údajne udržiava len 25-minútovým cvičením a jedením piatich porcií jedla denne.

Jennifer Anistonová (50) takisto veľa športuje, zdravo sa stravuje a nedá dopustiť na jogu a pohár vody s citrónom každé ráno.

Očarujúca Julianne Mooreová (58) za svoje overené triky pre mladý vzhľad považuje jogu, akupunktúru a občasné očistné hladovky.