Napriek tomu, že ešte v utorok, keď ho pustili z nemocnice, nebol v dobrej kondícii, chystal sa dokonca vystupovať na hudobný festival Benátska! Nepomohol vraj ani plač manželky Ivany Gottovej. Presvedčil ho až vážne zhoršenie zdravotného stavu. Maestro, ktorý oslávil 14. júla osemdesiatku nemôže jednoducho bez svojich fanúšikov žiť, sú pre neho extrémne dôležití a len nerád ich sklame. Stačilo ale málo, a možno by sa jeho kariéra uberala celkom iným smerom.

Výhražné listy

Českému publicistovi Milošovi Skalkovi, ktorý zostavoval pre Supraphon cédečka s jeho hitmi, totiž na otázku, na čo nerád spomína, odpovedal: „Bolo by toho viac, ale je taká jedna vec, i keď som od nej bol spočiatku vlastne ušetrený. Šéfredaktor televíznej hudobnej redakcie, skladateľ, pianista a dramaturg Jiří Malásek mi až o mnoho rokov neskôr povedal, že okrem pozitívnych dopisov chodilo tiež množstvo výhražných listov, ktoré negatívne reagovali na moje prvé televízne vystúpenie. Dnes už to beriem s humorom a nadhľadom, ale kto vie, čo by sa stalo, keby som vtedy všetky tie listy čítal," zapolemizoval si o tom, či by to nebol koniec jeho rozbehnutej kariéry.

Dodal však: "Ale zároveň si hovorím, že to vlastne bolo dobre. Najhoršie totiž je, keď človek nevzbudí vôbec žiadny dojem, či už kladný, alebo záporný – a nikomu nevadí. Čo súčasne znamená, že je pre všetkých úplne nezaujímavý.“

Spevák zamlada rád žúroval s kamarátmi či pri dobrom drinku.
Spevák zamlada rád žúroval s kamarátmi či pri dobrom drinku.
Zdroj: Blesk.cz.

Nechcel robiť hanbu

Dodal, že sa snaží dnes spomínať iba pekné veci. Mimochodom, keď začínal spievať, vystupoval pod pseudonymom Karel Matějíček. "Na čajoch v pražskom Slovanskom dome boli takzvané Voľné tribúny, kam sa mohol prihlásiť každý, kto mal odvahu a chcel si skúsiť zaspievať. Ten pseudonym som si ale nedal preto, aby sa o tom otec nedozvedel, ale preto, aby som mu neurobil hanbu,“ povedal spevák, ktorý má doma 42 Zlatých, respektíve Českých slávikov. Môže to niekto prekonať?

Anketa
Máte radi pesničky Karla Gotta?
  • 95%
  • 5%

28.7.2019