„Milujem hviezdy, milujem nebo, najmä v noci v Tatrách. Stále chodím s hlavou hore a pozerám sa na tú krásu. Keď je ešte jasná obloha a vidieť všetky končiare, tak nemusím ísť nikam inam,“ hovorí Emília Vášaryová, ktorá do Vysokých Tatier chodí už päťdesiat rokov. Vždy si v nich dobre oddýchne, naberie pozitívnu energiu a pokiaľ môže, tak si trošku zničí aj telo. Teraz však pre ňu Tatranci nachystali prekvapenie aké nečakala.

Apartmán 221

Takmer pred rokom začal jeden z najstarších hotelov v Starom Smokovci písať novú kapitolu. Zrekonštruované apartmány nesú mená ľudí, ktorí ho často a radi navštevovali: trebárs manželov Zátopkovcov, či komika Vlastu Buriana. Teraz bude apartmán s číslom 221 niesť meno Emílie Vášáryovej. Keď jej túto možnosť Tatranci ponúkli ostala prekvapená. A teraz?

Elegantný a nepreplnený

„Teším sa, že som to prijala,“ povedala. V apartmáne sa podľa jej slov cíti ako doma. „Je to veľmi príjemný, elegantný, nepreplnený a báječne vyriešený priestor s krásnymi tapetami a so všetkým čo k takémuto apartmánu patrí,“ uzavrela dáma, ktorá už viac ako polstoročie žiari na divadelných doskách, či filmových plátnach. Uprostred tatranskej prírody sa zrodil aj jeden z najromantickejších filmov slovenskej kinematografie, v ktorom si zahrala. Volá sa  Medená veža a Emília Vášáryová v ňom účinkovala po boku Štefana Kvietika.