Dáda Patrasová a Felix Slováček, ktorí sú už roky na nože, ale stále sa nerozviedli, prežívajú už pár týždňov mimoriadne ťažké chvíle. Tentokrát v tom však nemá prsty ani žiarlivosť na mladú hudobníkovu frajerku, výtvarníčku Luciu Gelemovú (36), ani herečkine patálie s alkoholom, ktoré ju zahanbili v decembri minulého roka, keď ju pristihli pripitú za volantom. Ide o zdravie a život ich dcéry Aničky Slováčkovej (24). 

Mladá speváčka už pred troma rokmi vydesila blízkych, keď jej lekári našli nezhubný nádor. Tentoraz je však situácia vážnejšia – keďže sa jej rakovina vrátila, no nádor v prsníku bol už zhubný, musí podstupovať štandardnú liečbu chemoterapiou.

Anketa
Pomohla vám rodina v chorobe alebo zlých časoch?
  • 76%
  • 24%

Speváčka skupiny Aura sa rozhodla zverejniť na sociálnej sieti aj fotografiu, na ktorej nemá vlasy, a aby predišla špekuláciám, všetko vysvetlila. Nepriaznivé výsledky biopsie sa dozvedela asi pred troma týždňami, keď išla na kontrolou kvôli novej hrčke v prsníku. „Nie som však v ohrození života a všetko bolo včas podchytené. Mám za sebou prvú chemoterapiu a pred sebou ďalšie, Neviem, čo a ako bude ďalej… V tom majú jasno lekári. A ja si hovorím, že sa vždy môže čokoľvek zmeniť, samozrejme, k lepšiemu!“ napísala.

Anička so svojou skupinou Aura nepoľavila v koncertovaní.
Anička so svojou skupinou Aura nepoľavila v koncertovaní.
Zdroj: instagram

Cítiť, že sa nastavila optimisticky, neruší žiadne plány, chce ďalej spievať, moderovať, pretože to sú veci, ktoré ju držia v psychickej pohode. „Hlavné je sa z toho nepo….. Je to proste tak, ako to je, a je to len drobné zdržanie sa na mojej ceste, ktoré mi otvorilo oči a ukázalo pohľad na svet a život zasa iným smerom. Tým, ktorý som práve potrebovala vidieť,“ vyhlásila s tým, že chce šíriť osvetu o tom, aké dôležité sú kontroly, ale aj to, mať pri sebe v ťažkých chvíľach rodinu, priateľov a lásku. A ako sa zachovali v tejto situácii jej rozhádaní rodičia? Samotná Anička pre český Blesk potvrdila, že ju choroba zblížila s mamou, ktorá sa snaží venovať jej maximum času. "Otec sa tiež snaží pomáhať. Dokonca ma viezol na vystúpenie a ja si z neho robím srandu, že vyzerám ako on," zavtipkovala si na margo plešatého otca Anička. Najväčšiu radosť má z toho, že jej rodičia začali dobre vychádzať a pekne spolu komunikujú. "To mi veľmi pomáha," dodala.