Milana Lasicu (79) zabáva Slovákov a Čechov už desaťročia. V súčasnosti sú to hlavne jeho trefné poznámky v jojkárskej talkshow Sedem. Kto si však myslí, že pán Lasica je spoločenský zabávač aj mimo glosátorského pultíka, bude sklamaný. Známy herec, dramatik a textár uprednostňuje anonymitu.

„Môj manžel sa vyhýba miestam, kde je veľa ľudí. Nerobí mu to dobre, predsa len má rád svoj pokoj. Keď niekam príde, tak sa všetci na neho pozerajú, chcú sa fotiť a podobné veci. Zbytočne teda nechodí na také miesta, ak nemusí,“ povedala Šarmu manželka umelca Magda Vášáryová a dodala, že svojich obdivovateľov si, samozrejme, veľmi váži.

Herec miluje knihy.
Herec miluje knihy.
Zdroj: Michal Smrčok

Káva a knihy

Lasica sa do hlavného mesta presťahoval zo Zvolena ako polročný. Cíti sa preto Bratislavčanom, a hoci na každom kroku na neho striehnu fanúšikovia, aj tak si užíva možnosti, ktoré mu metropola ponúka.

„Mohol by som veľa hovoriť o Starom Meste. Pre mňa je mestský život všetko. Som absolútne mestský človek a mestský život je predovšetkým kaviareň, do ktorej vojdete, a čašník sa vás opýta: ‚Ako vždy?‘ A vtedy viete, že ste doma, že ste štamgast, že si môžete prečítať noviny na drevených rámoch,“ povedal umelec magazínu Nové Lido.

Zdá sa teda, že šálka voňavej kávy v centre mesta mu pomôže zabudnúť, že ho „očumujú“. A rovnako funguje v kníhkupectve, kde ho ponoreného do knižiek novinári nachytali už niekoľkokrát.