Zádušná omša bola zaťažkávajúcou skúškou pre všetkých prítomných, najmä ale pre Ivanu Gottovú a dcéry. Pri množstve emotívnych prejavov s krásnymi slovami a spomienkami na adresu Karla Gotta bolo neľahké zvládnuť emócie. Deťom sa to ale obdivuhodne podarilo. Charlottka (13) a Nelly (11) sedeli zmierene a pokojne po boku svojej mamy, Lucie Kovaříková (32) a Dominika Gottová (46) mali miesto hneď vedľa nich. 

Bez objatia

V takýchto chvíľach by nebolo nič neprirodzené, keby Ivana Gottová svoje malé dcérky objala. Verejnosť však nič také nevidela. Po celý čas zachovali priam aristokratický protokol a ona sa prakticky dievčat  nedotýkala. Keď kráčali po skončení omše za zvukov manželovej piesne Už z hor zní zvon, išli chvíľu vedľa seba, a potom zaostala dva kroky za nimi. 

Zádušná omša sa končí, telo speváka vynášajú von,ako prvé kráčajú mladšie dcéry, potom vdova a za ňou staršie dcéry.
Zádušná omša sa končí, telo speváka vynášajú von,ako prvé kráčajú mladšie dcéry, potom vdova a za ňou staršie dcéry.
Zdroj: Live Stream Blesk

Aj pri nakladaní rakvy do auta, ktoré ju odviezlo do krematória, dcéry iba pohľadom alebo pár slovami  usmerňovala, ale na podanie ruky alebo objatie okolo pliec nedošlo.

 

Inak sa zachovali Luci (32) a Dominika (46), ktoré sa celý čas držali za Ivanou a jej deťmi. Hoci sú oveľa staršie ako Charlottka a Nelly, urobili dôležitú a prirodzenú vec - dopriali si vzájomnú blízkosť aj tým, že sa chytili za  ruky. Držali sa po celý čas a bolo vidno, že sú si oporou. 

Za Ivanou Gottovou kráčajú manželove dcéry Dominika a Lucie. Držia sa za ruky.
Za Ivanou Gottovou kráčajú manželove dcéry Dominika a Lucie. Držia sa za ruky.
Zdroj: Matej Kalina

Ruky spojené pred sebou mala Ivana Gottová aj na dvore krematória, kde sa ešte naposledy, pred začatím obradu, rozlúčili s milovaným Karlom. Charlottka chýbala, otcovi povedala takto zbohom pod dohľadom mamy iba Nelly. Je však možné, že keď sa zavreli brány krematória a konečne mali absolútne súkromie, nechala emociám voľný priebeh.

VIAC FOTOGRAFIÍ, AJ Z KREMATÓRIA, NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.