Mnohí obdivovatelia božského Káju čakali v rade po celú noc, aby sa mohli ako prví pokloniť jeho pamiatke. Mnohí priniesli kvety. Piatok je pracovný deň a tak sa mnohí potom ponáhľali do práce. Vyzerá to ale tak, že mnohí si kvôli milovanému spevákovi vzali dovolenku.

Fanúšikovia sa lúčia s Gottom.
Fanúšikovia sa lúčia s Gottom.
Zdroj: Matej Kalina

Riaditeľ kultúrnej pamiatky Žofín, kde bola rakva vystavená až do neskorých nočných hodín upozornil, že sa nemusí dostať na každého. Aj preto vyzval ľudí, aby sa pri rakve nezastavovali, ale plynulo pomaly prechádzali. Atmosféra v Žofíne je naozaj skľúčená, ľudia sa často nezdržia sĺz. Hoci bolo zakázané robiť selfie, ľudia telefóny predsa len vyťahovali. Na celom Slovanskom ostrove bolo taktiež zakázané zapaľovať sviečky. 

Veniec od Ivany

Na tmavej rakve boli biele kvety, pred ňou stojan s obrovským srdcom z červených ruží od vdovy Ivany Gottovej. Na bielej stuhe bol nápis: "Milujem ťa navždy, tvoja Ivana." 

Vence od dcér tam však neboli. Podľa prvých správ sa mladšie dcérky Charlotte a Nelly nemali ani objaviť na zádušnej omši v sobotu, ktorá sa konala v katedrále na Pražskom hrade. Matka ich podľa všetkého chcela čo najviac uchrániť od stresu a tlaku. Mali prísť len na pohreb, ktorý sa mal konať v úzkom kruhu rodiny. Na zádušnú omšu predsa len prišli všetky dcéry. Foto nájdete aj TU.

FOTOGRAFIU NÁDHERNÉHO SRDCA NÁJDETE VO FOTOGALÉRII TU.

Mohlo by vás zaujímať:

Exkluzívne VIDEO priamo z rozlúčky s maestrom Gottom. Dav ľudí, veľké srdce a táto pieseň...
Začala sa dvojdňová rozlúčka s Karlom Gottom: Na Žofíne už majú prvé problémy! (VIDEO)
 Tajomstvo zosnulého Karla Gotta (†80): Ktoré slovenské mesto považoval za druhý domov?
 Dnes začala dvojdňová ROZLÚČKA s Gottom: MRAZIVÁ PREDTUCHA jeho kamaráta sa presne naplnila!
 Rozlúčka s Karlom Gottom († 80): Zábery, ktoré ani prítomní smútiaci hostia nemali šancu vidieť