Televízny seriál Oteckovia nejde len po povrchu, jeho tvorcovia sa snažia reagovať na aktuálne dianie v spoločnosti alebo zakomponovať do deja aj témy, ktoré by mohli byť blízke divákom. Jednou z tých ošemetnejších, na ktorú sú protichodné názory verejnosti, je očkovanie detí. Veď napríklad práve pre odmietanie očkovania u nás stúpa počet prípadov osýpok, ktoré môžu zanechať na nervovom systéme fatálne následky.

Sme za

Scenáristi tému do deja zasadili tak, že Marek (Vlado Kobielsky) náhodou pri návšteve lekára zistil, že jeho syn Mareček nie je očkovaný. Jeho bývalá partnerka Petra (Natália Puklušová) ho totiž jednoducho nedala očkovať. Lekárka mu odporučí očkovanie, a tak Marek stojí pred dilemou, čo urobiť. Radí sa so všetkými, aj so svojou sestrou Luciou (Monika Hilmerová), ktorá svoju dcéru Vlaďku v tom čase dáva očkovať tiež. Napokon sa teda rozhodne, že pôjde aj on.

Keďže Vlado Kobielsky je v súkromí otcom troch detí, pričom najmladší Krištof pribudol do rodiny  minulú jeseň, s touto otázkou sa prirodzene stretol viackrát. „Ja som za očkovanie. Aj s manželkou sme sa v tom vždy zhodli,“ odvetil. Podobne reagoval jeho kolega Filip Tůma, ktorý s herečkou a speváčkou Nelou Pociskovou vychováva dve deti. „My sme naše deti dali očkovať a ani chvíľu som nerozmýšľal, že ich nedáme,“ povedal rázne.

Partneri Filip a Nela
Partneri Filip a Nela
Zdroj: Instagram F. T.