Už to budú neuveriteľné dva týždne, čo herečka Silvia Petöová podľahla zákernej rakovine prsníka. Smrť herečky a moderátorky Petöovej bol pre mnohých veľkým, ale zároveň nepríjemným prekvapením. Umelkyňu totiž poznali všetci a zároveň takmer nikto nevedel, s čím sa za prahom svojho bytu trápi.  A tak, ako sa na verejnosť dostali informácie o jej úmrtí s dvojdňovým oneskorením, tak rúškom tajnosti je zahalený aj jej pohreb.

 

Veľmi dobrá kamarátka umelkyne tvrdí, že posledná rozlúčka prebehla v absolútnej tichosti krátko po jej skone. „Sisku už pochovali. Bolo to v úzkom rodinnom kruhu. Ani my nevieme, kde odpočíva,“ povedala so smútkom v hlase. Šarm sa pokúsil zistiť, kde môžu fanúšikovia zapáliť sviečku svojej obľúbenej umelkyni.

Silvia Petöová († 50) na archívnej fotografii so synom Filipom. Chlapec dnes má devätnásť rokov.
Silvia Petöová († 50) na archívnej fotografii so synom Filipom. Chlapec dnes má devätnásť rokov.
Zdroj: Archív s.p.

Informácie o poslednej rozlúčke nemajú na bratislavských cintorínoch. Vedomosťou o pohrebe nedisponujú ani v Leviciach, odkiaľ majú pochádzať Silviini predkovia. Ona samotná prežila celý život v bratislavskom Starom Meste, a tak sme požiadali magistrát Bratislavy, či nevydal výnimku týkajúcu sa jej pochovania na Ondrejskom cintoríne. Ten je síce najbližší k adrese, na ktorej žila, ale zároveň tam platia sprísnené podmienky na pochovávanie.

"Hlavnému mestu (ani primátorovi) nebola doručená žiadosť v uvedenej veci," uviedol hovorca primátora Peter Bubla. Opakovane sme sa snažili spojiť aj s lekárom zubárom, ktorý ako partner stál po Sisinom boku ostatné roky. Zdá sa, že všetci pozostalí sa svorne zomkli a nateraz sa k veľkému bôľu, pri ktorom každé slovo ťaží na srdci i duši, z pochopiteľných dôvodov nebudú vyjadrovať. „Rodina vaše otázky zachytila, ale nebude komunikovať,“ tlmočil nám známy manažér Miro Šimonič slová Petöovej sestry Klaudie (51), ktorá je jeho kamarátkou.

Muzikant Marián Varhaník, s ktorým mala herečka syna Filipa.
Muzikant Marián Varhaník, s ktorým mala herečka syna Filipa.
Zdroj: Facebook/m.v.

Pokračovanie príspevku a fotka Silviinej sestry na ďalšej strane.