Princovia Wiliam a Harry boli vždy miláčikmi všetkých Britov a celá krajina  nimi prežívala najhošie momenty, keď prišli o mamu. Lady Diana im vždy vštepovala, že si majú byť oporou, pretože sú si najbližší. Dlhé roky to tak vyzeralo. Keď si William (37) založil rodinu, Harry (35) bol vždy akoby jej súčasťou.

Kým neprišla Meghan, všetko bolo ako má byť.
Kým neprišla Meghan, všetko bolo ako má byť.
Zdroj: Northfoto

Na akciách sa ukazovali vždy všetci traja spolu a aj na dvadsiate výročie Dianine smrti prehovorili obaja o tom, aké to mali ako deti ťažké a všetci traja rozbehli kampaň na podporu duševného zdravia. Jeden druhého podporovali.

 

Zvrat nastal Harryho sobášom s Meghan, ktorá bola pre kráľovský dvor sústom, ktoré je potrebné stráviť. Britská tlač priniesla napríklad správy o tom, že Harry vzal odporúčanie brata, aby si porozmýšľal nad tým, či sa nežení priskoro, ako kritiku Meghan. William totiž randil s Kate osem rokov, a až potom jej navliekol snubný prsteň, Harry sa rozhodol pre tak vážny zväzok podľa neho priskoro. Dobre mienené úvahy však vnímal Harry ako útok na svoju lásku a tam sa to zrejme všetko začalo.

Navyše, začali sa šíriť reči o tom, že Kate nie je veľmi nadšená z Meghan, potom sa po svadbe svojica odsťahovala z Kensingtonského paláca do Windsoru. Klincom do rakvy vzťahov bolo aj odtrhnutie sa od spoločnej nadácie a založenie si vlastnej.

Archie to nenapravil

Podľa britského Daily Mail rodina dúfala, že keď sa narodí Archie, vzťahy medzi bratmi sa upravia, pretože už obaja budú rodičmi. Zrejme sa zázrak nestal a Harry teraz otvorene v rozhovore pre britskú komerčnú televíznu stanicu ITV  priznal, že vzťahy medzi ním a bratom nie sú extra vrelé.

Hovoril diplomaticky ale zároveň jasne o tom, že sa obaja vydali iným smerom. "Sme teraz určite na rozdielnych cestách," priznal v dokumente s tým, že sú obaja zaneprázdnení. Povedal však aj to, že sú bratia a na tom sa nič nemení. "Sme bratia, vždy budeme bratmi. Ja tu budem pre neho a viem, že on tu bude pre mňa... Súrodenci ale mávajú dobré a zlé dni," povedal.

V dokumente sa vyjadrila aj Meghan, ktorá povedala, že jej nová úloha po boku britského princa nie je jednoduchá. Emotívne poznamenala, že väčšinou nikoho nezaujíma, ako sa ona cíti.

Snáď rodiny mladých mužov ustoja tlak, ktorý cítia prakticky 24 hodín a dvor nezažije katastrofu v podobe absolútneho odcudzenia.

Anketa
Myslíte si, že vzťahy bratov sa upravia?
  • 70%
  • 30%