Rafael Nadal (33) a Maria Francisca Perelló (31), ktorú prezývajú Xisca, sú konečne svoji. Trvalo im to štrnásť rokov, kým si povedali áno pred kňazom aj množstvom svedkov.

Svadba symaptického páru sa uskutočnila na Mallorke počas víkendu, v známej pevnosti Sa Fortalesa zo 17. storočia, ktorá je vraj najdrahšou súkromnou nehnuteľnosťou Španielska - patrí bohatému Britovi, Lordovi Jamesovi Luptonovi, ktorý ju kúpil za 34,7 milióna eur, hoci jej pôvodná cena bola takmer 87 miliónov. Je to obľúbené miesto pre romantické svadby.

Pevnosť, v ktorej sa konal sobáš, je veľkolepá.
Pevnosť, v ktorej sa konal sobáš, je veľkolepá.
Zdroj: instagram

Vzácny hosť

Na tenistovej svadbe bolo 350 hostí, vrátane Juana Carlosa I., ktorý bol kráľom Španielska od roku 1975 do roku 2014, kedy sa vzdal trónu. S Rafaelom ho spája dlhoročné priateľstvo. Nechýbali športovci, herci, podnikatelia a ďalší prominenti.

Najkrajšou ženou bola v ten deň samozrejme nevesta. Nadalova milovaná žena, ktorá je vraj jeho detskou láskou, bola veľmi elegantná - žiadna torta, ale čistá línia (FOTO VO FOtOGALÉRII)

 

Obliekla ju medzinárodne uznávaná návrhárka svadobných šiat Rosa Clará, ktorá zverejnila fotografiu páru s komentárom, v ktorom mu vyjadrila obdiv a popriala večné šťastie. "Ešte raz vám ďakujem za dôveru..., bolo potešením zoznámiť sa s vami, veľkým zážitkom a poctou s vami pracovať...," napísala. Neveste tiež verejne odkázala: "Mery, vyzerala si neuveriteľne elegantne a nádherne. Jedinečná nevesta!"

Návrhárka obliekla aj nevestinu mamu a šila šaty aj pre matku a sestru ženícha. "Je to výnimočná rodina," poznamenala.
Na vrchý diel nevestiných šiat s dlhým rukávom použila francúzsku čipku s kvetinovým motívom. Sukňa bola z hodvábu.

"Samozrejme, plánujem sa oženiť, založiť si rodinu a milovať svoje deti," povedal Rafael Nadal (33) svojho času pre španielsky časopis Hola, no a počas víkendu teda urobil prvý krok. Uvidíme, či sa o pár mesiacov nenarodí malý Nadal...