Telo ženy ukrýva množstvo prekvapení a funkcií, o ktorých dnes možno budete počuť prvý krát. Áno, my ženy sme skutočne výnimočné stvorenia.

Vedeli ste, že...?

  1. Skúste si doma malý test. Aký tep máte vy a aký váš partner? Ženám bije totiž srdce rýchlejšie. Rozdiel môže byť 8 až 10 tepov za minútu.
  2. Ženy dokonca 2-krát rýchlejšie aj žmurkajú. Na príčine je nervový systém nežného pohlavia, žiaľ sme menej pokojné ako muži.
  3. O ženách sa hovorí, že sú viac „ukecanejšie“ ako muži. Skutočne je to tak. Reč ženy je riadená dvomi mozgovými centrami a v priemere za deň dokáže povedať 8000 slov.
  4. Počas spánku je aktivita ženského mozgu znížená len o 10%. To vysvetľuje fakt, prečo  sú ženy vnímavejšie aj napriek spánku.
  5. Vďaka hormónom akými sú progesterón či kortizol sú ženy oveľa viac úzkostlivé. Vo všeobecnosti majú ženy práve preto lepšiu intuíciu a v určitých prípadoch dokážu predvídať aj hroziace nebezpečenstvo.
  6. Imunitný systém ženy je oveľa silnejší  a práve ženské pohlavie sa dožíva aj vyššieho veku. Na svedomí to má chromozóm X resp. RNA, vďaka ktorému sú ženy menej náchylné na infekcie. Rovnaký chromozóm ženám umožňuje rozlišovať farby.
  7. Skúste osloviť ženu, otočí sa na vás krkom. Aký pohyb urobí muž? Ten sa otočí celým telom. Je tomu tak preto, že ženská šija je oveľa viac pohyblivá.