Korene tejto šialenej famílie siahajú do časopisu. Všetko to totiž spustili kreslené vtipy. Mali obrovský úspech a fanúšikovia chceli vidieť Addamsovcov aj naživo. Takže vznikol seriál, hraný film, videohra, muzikál. A teraz prichádza do kín animovaná rozprávka, aby si svojráznu rodinku mohli vychutnať aj najmenší diváci. Samozrejme, v sprievode rodičov, ktorí sa na tomto animáku stopercentne nudiť nebudú.

Strašidelní sympaťáci

 Na plátne uvidia všetky kľúčové postavy a dom, kde sa namiesto bozku na dobrú noc dávajú elektrošoky. Rozprávkový príbeh sa sústredí na to, ako sa Gomez a Morticia zosobášili, ako si našli svoj vysnený strašidelný dom a založili si v ňom svoju rodinu. A čo si o nich myslia šokovaní susedia, je im celkom jedno.

Iste, mnohým ľuďom sa môžu zdať Addamsovci čudní či dokonca strašidelní. Veď mama Morticia, vysoká, bledá a štíhla, pripomína upírku. Zbožňuje ruže, ktoré však nesmú mať kvety, iba pichľavé stonky. Tatko Gomez zase považuje za najromantickejšie miesto cintorín a ich deti sa rady navzájom mučia. Malá Wednesday nosí vrkoče zapletené do tvaru šibeničnej sľučky a jej brat občas vyhodí nejakú časť domu do vzduchu. No a po dome im namiesto psa pobieha odťatá ruka a reve živý lev. Títo šialenci však vôbec nie sú nebezpeční. Naopak, sú dobrosrdeční a veľmi sa ľúbia. A hlavne, je s nimi veľká zábava.