Je úplne iná, farebná, extravagantná a v dave ľudí by ste si zaručene všimli len ju. Svojím vulgárnym oblečením a vystupovaním jedných poburuje, druhých baví a ďalší len nemôžu uveriť vlastným očiam. Blogerka a youtuberka Alex Wortex je skrátka taká a z nenávistných názorov si ťažkú hlavu nerobí. Vypočuje si síce každý názor, ale ide si svojou cestou a nikto ju nemôže odradiť. Ani takzvaní hejteri.

Chodiaca atrakcia

Alexandra sa vždy od bežných ľudí odlišovala a milovala módu, na ktorú sa väčšina jej rovesníčok ani len nepozrie. Extravagancia bola vždy jej druhým menom a netýkalo sa to len jej výzoru, ale aj správania. Vlnu internetu zaplavila svojimi krátkymi videami, kde imituje sex s plyšovým medveďom alebo si servíruje koláč zo svojich nahých pŕs či so sexuálnym podtónom olizuje uhorku. Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy alebo nenormálne? Alex vie presne, čo robí a do bodky jej to vychádza. Chce šokovať, mať čo najviac sledovateľov na internete a ide jej aj o to, aby si ju zapamätalo čo najviac ľudí. A to sa aj deje, pretože aktuálne patrí medzi najväčšiu bratislavskú atrakciu.

 

Stop žiletkám

„Kedysi som sa obliekala inak, ale v tejto podobe, ako ma vidíte, dnes fungujem už dva roky. Vtedy vlastne vznikla Alex Wortex. Točím vtipné scénky a videá na Youtube či Instagrame. Na sebe mám oblečenie prevažne zo second handov a kombinujem neskombinovateľné kúsky,“ hovorí otvorene Alex, ktorá študovala psychológiu, no po pár semestroch školu opustila. Ťahalo ju to iným smerom a cítila, že vo svojom živote potrebuje oveľa kreatívnejšie veci, ako je štúdium psychológie. A popravde, ako psychologičku v ambulancii si ju zrejme vie predstaviť len málokto. Mať lekárku, ktorá je oblečená len v podväzkoch, ružovej parochni a tango nohavičkách, je pre našu spoločnosť nepredstaviteľné. A aby toho nebolo málo, Alex neuznáva žiletky. Na svojom tele má prirodzené ochlpenie, ktoré rada prezentuje verejne – aj na tých najintímnejších partiách. „Aj táto vec ma preslávila, no mňa baví ľudí šokovať a nič si z toho nerobiť. Aj nenávistný názor je názor a teší ma, že v ľuďoch vyvolám nejakú emóciu. Aspoň v niečom si na mňa spomenú. Pretože keď je pekne oblečené pekné dievča, tak to v človeku nevyvolá nič, ale toto, čo prezentujem ja, je smršť,“ hovorí s úsmevom Alex. Viacerí ľudia ju posielajú na psychiatrické liečenie, no pri debate s ňou pochopíte, že má vo veciach jasno. Taká skrátka je a takú ju aj treba brať. Nič zlé nerobí a za to, že ukáže bez hanby ochlpenie na intímnych partiách či pod pazuchami alebo sa šialene oblečie, ju netreba ešte kastovať.

 

Drogy neberie

„Niektorí si dokonca zo začiatku mysleli, že beriem drogy alebo že som prostitútka, ale nič z toho nie je pravda,“ krúti s nadhľadom očami mladá vitariánka, ktorá už päť rokov žije len na ovocí a zelenine. Tvrdí, že ju to vyliečilo z alergií a jej mame, ktorá je jej veľkou obdivovateľkou, tento životný štýl dokonca zachránil život. Zaujíma vás, čím si nevšedná Alex zarába na živobytie? Tak touto odpoveďou vás poriadna zaskočí. „Mám vlastný internetový obchod s kabelkami. Je to presne ten typ doplnkov, ktorý ja nenosím,“ šokuje. „Sú elegantné a dominujú medzi nimi tmavé farby, čiže kabelky, ktoré predávam, neviem na sebe odprezentovať. Skrátka sú pre bežné slovenské ženy,“ smeje sa extravagantná slečna, ktorá zbožňuje škandalóznu americkú speváčku Courtney Love.

 

Bez chlapa

A ako to má Alex Wortex s mužmi? Boja sa jej alebo ich, naopak, odháňa od seba ako muchy? „Priateľa nemám. Odkedy sa takto obliekam, som sama. Predtým som priateľa mala, ale muži skôr nezvládajú moje názory,“ priznáva. A čo konkrétne má Alex na mysli? „Mám bohatú fantáziu a uznávam spirituálne veci, s ktorými sa nie každý stotožňuje. A možno ich odrádza aj to, že sa nikde neholím,“ uzatvára.

 

Je to pre psychiatra

Názor sexuológa MUDr. Ivana Kubiša:

„Hranica medzi normou a abnormalitou nie je presne daná, ale vo všeobecnosti platí, že ženy sa vždy obliekali tak, aby zaujali mužov. Vždy sú však rebeli ako napríklad táto slečna. Človek by sa však mal prispôsobiť spoločnosti, v ktorej sa nachádza, a toto správanie a oblečenie nebolo primerané módnej prehliadke, na ktorú prišla s mamou. Vzbudzovala pohoršenie, nezapadla a z môjho pohľadu to nebolo vhodné. Jej prejavy majú isté znaky exhibicionizmu a zaslúžilo by si to vyšetrenie u psychológa či psychiatra medzi štyrmi očami.“