V našich končinách je skôr známa celotelová chladová terapia. Podstatou je, že v špeciálnej komore, v poláriu, sa udržiava mráz až do –160 stupňov Celzia. Za dve až štyri minúty, čo tam človek vydrží, sa mu ochladí povrch tela, no vnútorné prostredie nie. Výsledkom je poriadne prekrvenie, ktoré urýchli vyplavovanie škodlivín z tela, posilní imunitu a regeneruje. Niekdy sa terapia chladom používa aj na odstránenie celulitídy a redukciu tuku. Frotox má však iný cieľ.

Procedúra pôsobí vďaka kúdolom bielej pary priam mysticky.
Procedúra pôsobí vďaka kúdolom bielej pary priam mysticky.
Zdroj: Internet

Chladná krása

Frotox využívali donedávna predovšetkým lekári ako pomoc pri chronických bolestiach nervov a svalov. Teraz sa však za oceánom čoraz častejšie objavuje v ponuke salónov krásy. Extréme nízka teplota má podľa nich rovnaký účinok ako botox. Odtiaľ aj názov frotox, ktorý je vlastne slovnou hračkou. Chlad podobne ako botox dokáže zjemniť vrásky, vyhladiť a napnúť pleť, preto sa frotox zameriava vyslovene na tvárové partie. Zbaví ich tiež neželaného začervenia a spľasne opuchnuté miesta. A podporí produkciu kolagénu a regeneruje bunky. 

Bez bolesti

Ako to funguje? Základom je dočasné zmrazenie nervov v tvárovej časti prístrojom pripomínajúcim laserové pero. Lúč kvapalného dusíka sprevádzaný parou, ako keď „dymí“ suchý ľad, znecitlivie partie na čele a v oblasti obočia, kde sa najviac tvoria vrásky. Prúd dusíka dočasne znehybní svaly a nervy, čo má za dôsledok vyhladenie neželaných čiar na pleti. Bonusom je, že frotox údajne ani trochu nebolí a ide o neinvazívnu metódu, keďže dusík je prirodzenou súčasťou ľudského organizmu.