Predstavte si, že vaše ráno sa začína takto: Posadíte sa do kresla pred zrkadlo, príde profesionálna vizážistka a počas trištvrte hodiny, čo vás líči, dostanete osvetu o kozmetických novinkách. Takto sa začína deň moderátoriek relácie Dámsky klub. Znie to ako práca snov, ale Andrea nás vyvádza z omylu.

„Až také jednoduché to nie je,“ vysvetľuje počas toho, ako sa pripravuje na živé vysielanie. „Priznám sa, že čo sa týka trendov v líčení, vždy ma uvedú do obrazu naše maskérky. Ony vždy vedia, čo sa nosí, a ja musím vedieť, čo mi pristane,“ smeje sa. Moderátorka je fanúšičkou nadčasových vecí: „Základ je, aby som sa cítila dobre, či už ide o líčenie, alebo o obliekanie. Preto sú trendy u mňa až na druhom mieste.“

Nikdy čierne

Keď už sme pri trendoch, Andrea nám prezradila aj to, ako by sa nikdy nenalíčila. „Nikdy ma neuvidíte s čiernymi perami, hoci sú teraz veľmi moderné. Mám rada jednoduché veci aj v obliekaní. Džínsy, tenisky, biele tričko a vlasy do chvosta,“ hovorí. Účes si vyberá podľa nálady. Má rada rovné aj vlnité vlasy.

„Moje prirodzené vlasy sú rovné. Jasné, že by som chcela mať kučery. Dobre sa cítim, keď sú vlasy upravené do vĺn s veľkým objemom,“ priznáva. Oblečenie pred kameru si vyberá so štylistkou, ale veľkú radosť z chodenia po obchodoch nemá. „Je to prácne – naraz si musím zobrať do kabínky veľa vecí, a keď niečo nesedí, musím to vymeniť. Z obchodu potrebujem odísť s outfitmi na päť dní. Ale na druhej strane, niekedy si niečo kúpim aj do súkromného šatníka, preto to beriem ako výhodu, potom už nemusím ísť do obchodov,“ dodáva na záver.

Andrea očami vizážistky

Nerobili sme výrazný mejkap, zamerali sme sa na oči. Aby sme zvýraznili ich zelenú farbu, nanášala som hnedé tiene, miestami až do bordova. Obočie som robila dosiva, pretože pri korienkoch má tmavé vlasy a jej prirodzený odtieň vlasov je sivý. Blondíny musia mať obočie minimálne o dva stupne tmavšie než farbu vlasov. Tmavovlásky musia mať o dva stupne bledšie obočie

Toto musím mať

„Vďaka maskérke Zuzke som objavila úžasnú kefku na mejkap. Je príjemná na pokožku, vyhovuje mi viac než hubka, ktorú používam,“ prezrádza. Aj vizážistka si kefku pochvaľuje. Mejkap nanesený pomocou nej nevyzerá ako omietka, ale ako od profesionála.