Všetky ženy chcú byť na plese tie najkrajšie, no ich predstavy o stylingu sa rôznia. Jedna túži byť vamp parketu, druhá, naopak, princeznou. V súlade so zvoleným stylingom by mala byť aj voňavka, ktorú použijú.

Levice parketu

Neprekáža vám byť ženou, na ktorú sa okamžite pri vstupe do plesovej sály obrátia všetky pohľady? Potom vám nevadí zanechávať za sebou výraznú voňavú stopu. Napríklad takú, akú zanecháva krištáľová črievička od Caroliny Herrery. Luxusnú vôňu Good Girl ste zaručene v parfumérii neprehliadli, výrazný veľký flakón má naozaj tvar dámskej topánky. Ukrýva sa v nej zmyselná vôňa jazmínu, kávy a horkých mandlí, ale aj kakaa a tuberóz. Mimochodom, nedajte sa pomýliť názvom. Motto voňavky znie: Je dobré byť zlá… A črievíc už môžete mať pár. Na trhu je totiž už aj Good Girl Legere, ktorej dominuje ylang-ylang a santal.

Princezné plesu

Chápete ples ako príležitosť byť v korzete a nadýchanej sukni naozaj ako rozprávková Popoluška na kráľovskom plese? Potom to chce niečo nežné a elegantné zároveň. Napríklad vône od Lanvin. Siahnite rovno po Modern Princess, tá má princeznú priamo v názve. Na prvý nádych je nevinná, budete voňať dievčensky po ríbezliach a letnom jabĺčku. To sa však čoskoro premení na jablko pokušenia a tanečníka omámi vôňa orchideí a frézie. Ak chcete niečo ešte elegantnejšie, vyberte si z radu Miss Dior. Flakón ozdobený mašličkou je k plesovým šatám ako stvorený.

Koktail elegancie

Vyzývavosť aj detinskosť sú vám cudzie, vy ste za každých okolností elegantná dáma, ktorá má vycibrený štýl? Skúste niektorú z vôní Sí od Armaniho, ktorých tvárou sa stala božská Cate Blanchett. Určite sa však nepomýlite ani so Chanelom 5 či inými ikonickými vôňami overenými časom.