Radí: dermatologička Adriana Tomeková

Po tridsiatke sa pleť mení, stenčuje sa a pomalšie regeneruje. Miera delenia buniek a látkovej premeny je pomalšia. Väzivové tkanivo sa oslabuje a tvár stráca pevné línie. Na pleti sa začínajú objavovať prvé vrásky, dôvodom je úbytok kolagénu a elastínu.

Preto by mal náš celoročný kozmetický balíček v tomto veku obsahovať dobrý hydratačný krém, antioxidačné sérum, opaľovací krém s faktorom minimálne 30, BB krém alebo ľahký mejkap a výživný krém na noc s retinolom alebo s kyselinou hyalurónovou.

Určite nie je dobré, ak máte iba jeden krém na všetko alebo to preháňate s pílingom. V tomto veku si musíte dať pozor na to, aby ste pleť zbytočne nevysušili. Pokožka potrebuje naozaj veľa vlahy. A treba ju dopĺňať nielen zvonka, ale aj zvnútra.

K efektívnym antiagingovým zložkám patria aj AHA kyseliny, retinol, kyselina hyalurónová, tekutý kolagén určený na pitie, ktorý vyživí pokožku a ďalšie väzivá zvnútra, preto má omnoho komplexnejší a dlhodobejší účinok. Nič nepokazíte ani tým, ak si každé ráno alebo večer pridáte tvárovú gymnastiku.