Leto máme v plnom prúde, plavková móda je viac než aktuálna. „Aj tu platí, že trendy sú jedna vec, ale plavky a doplnky by sme si mali vždy vyberať podľa typu postavy, aby nám zvýraznili prednosti a správne zakryli nedostatky a kritické partie. Samozrejme, aj vzhľadom na vek,“ upozorňuje štylistka Michaela Sabolová. 

Ženské retro

Aj tu, ako pri bežnom oblečení, platí, že ak chceme zvýrazniť dekolt, môžeme si vybrať vzorový vrchný diel alebo s volánmi či čipkou. „Zase opatrne, ak si nechceme pridávať v oblasti bokov, radšej zvoľme niečo jednoduché, jednofarebné. Teraz je veľmi pekný trend retro štýl, plavky so zvýšeným pásom. Krásne vytvarujú boky, zakryjú bruško a opticky zoštíhlia. Dá sa to krásne kombinovať – jednofarebný spodný diel so vzorovým vrchom. Pin-up podprsenka zas vytvorí pekný, bohatý dekolt. Je to návrat do šesťdesiatych rokov, k úplnej ženskosti,“ vysvetľuje štylistka.

Hladko obratko

Do pozornosti dáva ďalší trend, ktorým sú už možno druhú alebo tretiu sezónu háčkované plavky. „Sú veľmi sexi, ženské a na košíkoch možno vyšiť kvietky alebo použiť flitre, dá sa nimi krásne vytvoriť optický objem. Je to teraz veľmi šik a zároveň aj návrat k prírodným materiálom. Háčkovaná móda je skvelá kombinácia ženskosti a štýlovosti. Okrem plaviek trh ponúka aj háčkované topy, sukne, svetríky alebo pareá. Tento trend je pekné doplniť prútenou kabelkou.“

Nebojte sa farieb, zažiarte v oranžovej.
Nebojte sa farieb, zažiarte v oranžovej.
Zdroj: Emil Vasko