Vyberte si štýl vašich hodiniek

Na trhu nájdete obrovské množstvo dámskych hodiniek, od tých, ktoré stoja pár eur až po tie, za ktoré by ste zaplatili viac ako 1 miliardu. Bez ohľadu na to, koľko za hodinky zaplatíte, ľudia ich často vnímajú ako skvelú investíciu a sú ochotní za ne minúť veľa peňazí. Základom však je, vybrať si správne.

Na výber sú rôzne druhy hodiniek. Mnoho nadšencov začína s jednými hodinkami a potom rozširuje svoju zbierku, pretože rôzne hodinky sa hodia k rôznym outfitom. Existujú spoločenské hodinky, luxusné hodinky, športové hodinky, potápačské hodinky, ale tiež kúsky vhodné na bežné nosenie, ktoré fungujú dobre aj pri niekoľkých semi-formálnych príležitostiach. Zamyslite sa nad typom hodiniek, ktoré sa vám najviac páčia a nad tým, pri akých príležitostiach ich plánujete nosiť. To je úplne prvým krokov v procese výberu vašich nových hodiniek.

Vyberte si vhodnú veľkosť

Vo všeobecnosti sú niektoré športové alebo inteligentné dámske hodinky väčšie ako tie elegantné alebo určené na bežné nosenie. Aj keď hodinky s veľkým ciferníkom môžu v niektorých situáciách fungovať dobre, najlepšie je, aby ciferník zodpovedal veľkosti vášho zápästia – a to za každých okolností. Ciferník by nemal na vašej ruke príliš vytŕčať a hodinky by vám mali dokonale sadnúť. Pozor však, niektoré formálne hodinky majú voľné remienky a nosia sa podobne ako náramky. Nesnažte sa ich preto upevňovať na vašu ruku napevno.

Ilustračné foto
Zdroj: Envato Elements

Hodinky prispôsobte podtónu vašej pleti

Najlepšie je nájsť hodinky, ktoré sa hodia k podtónu vašej pleti. Ak si nie ste istí, aký je podtón vašej pokožky, skontrolujte farbu vašich žíl. Modrá znamená chlad a zelená znamená teplo. Ak máte teplý podtón pokožky, zaobstarajte si zlaté hodinky, a naopak, ak máte chladné podtóny, skvele vyzerá striebro alebo biele zlato. Vybrať si pritom môžete z naozaj veľkého množstva rôznych značiek a štýlov. To, po akom kúsku siahnete, tak záleží iba od vášho vkusu. Pozrite si napríklad ponuku značiek DKNY, Karl Lagerfeld alebo Tommy Hilfiger na Eobuv.sk a rozhodnite sa pre kúsok, ktorý vás najviac očarí.

Spájajte vhodné materiály

Pri výbere hodiniek na každodenné nosenie zvážte, ako budú jednotlivé komponenty hodiniek ladiť s vašim outfitom. Kožené remienky sa dobre hodia k ostatným koženým doplnkom, ako sú napríklad kožené kabelky a peňaženky. V tomto prípade je však dôležité vedieť aj to, ako na to. Kabelka i peňaženka totiž musia byť s hodinkami v dokonalom súlade. Kovové náramky na hodinkách, či už pokovované drahými kovmi alebo z nehrdzavejúcej ocele, by mali ladiť s ostatnými šperkmi alebo s kovovou retiazkou na vašej kabelke. Detaily sú dôležité!

Kúpa hodiniek nie je náročná, no môže sa skomplikovať. Hodinky sú jednoznačne investíciou, preto si ich musíte vyberať naozaj opatrne. Pred nákupom hodiniek si tiež nezabudnite stanoviť rozpočet!