Stretnúť Zuzanu Fialovú (45) v spoločnosti nie je vôbec jednoduché, pretože sa v poslednom období utiahla do úzadia a nevyhľadáva večierky či bujaré zábavy. No keď sa predsa len raz za čas niekde objaví, je okolo nej veselo a či chce alebo nechce, je stredobodom pozornosti. Ona to však nerieši a veľa vecí berie s nadhľadom. Čomu sa však v žiadnom prípade nebráni, je práca, ktorej má vyše hlavy.

Stále v pohybe

Čo sa týka práce, Zuzana sa nerada zaväzuje na dlhodobé nekonečné projekty, pretože ako priznáva, nemá na to trpezlivosť. „Urobila som to iba raz a nevyhovuje mi mať prácu na dennodennom stereotype. Najviac si na herectve cením, že jeden deň môžem načítavať knihy pre horšie vidiacich ľudí, druhý deň natáčať v Poľsku, ďalší deň byť v divadle či dabingu. Veľmi rada však pracujem aj v šoubiznise, čo dokáže povedať málo z mojich kolegov. Fakt mám rada módu okolo toho celého, na chvíľočku aj ,posh‘ veci (drahé veci, pozn. red.) a som rada súčasťou niečoho nablýskaného. Chápete, konfety, bublifuky, dymostroje či hudba. No potom, naopak, rada z toho uniknem do introvertného, osobného a emocionálneho herectva, napríklad na malých javiskových formách,“ prezradila nám úprimne. A tieto pocity nemá len v pracovnej sfére, ale aj osobnej.

Najťažšie natáčanie zažila Zuzana Fialová práve v koncentračnom tábore v Terezíne.
Najťažšie natáčanie zažila Zuzana Fialová práve v koncentračnom tábore v Terezíne.
Zdroj: Magic Box Slovakia

Páčia sa jej iné ženy

Zuzana patrí k herečkám, ktoré sa na Slovensku považujú za najkrajšie a najtalentovanejšie. Ona však vraj svoj výzor príliš nerieši. Ako nám povedala, je jej úplne jedno, či má kratšie alebo dlhšie vlasy a či je strapatá alebo učesaná. Jednoducho si z istých vecí ťažkú hlavu nerobí. Dokonca to nebolo ani v čase, keď jej váha kolísala a mala kyprejšie tvary.

„To bolo v období po teroristickom výbuchu v Rusku, ktorého som bola nechtiac účastníkom. Päť mesiacov som bola nechodiaci pacient a po tom všetkom som sa tak ťažšie dostávala do dennodenného pohybu. Moja postava pravdepodobne veľmi súvisí s aktívnym pohybom. Nie je to ani tak veľmi o jedle ako o tom fyzickom výdaji. Musím sa skrátka hýbať,“ hovorí herečka, ktorú núti k denných prechádzkam aj jej štvornohý miláčik.

S Ľubošom Kostelným ich nespája len kamarátstvo, ale aj teroristický útok na letisku v Rusku, ktorému spoločne čelili.
S Ľubošom Kostelným ich nespája len kamarátstvo, ale aj teroristický útok na letisku v Rusku, ktorému spoločne čelili.
Zdroj: Pavel Neubauer

Ako sa zvykne hovoriť, ženy sú často neprajné a jedna druhej závidí buď krásu, štíhlosť, talent, alebo aj mladosť. Rieši takéto malichernosti aj Zuzana Fialová? „Priznám sa, že som divák, ktorý nepozerá tínedžerské seriály, pretože ma to nebaví. Žiarlim však na herečky z amerického seriálu Veľké malé klamstvá, pretože tam nehrám,“ nezaprela v sebe zmysel pre humor Zuzana.

V skutočnosti však patrí medzi ženy, ktoré dokážu vzdať bez problémov hold aj iným ženám. „Prisahám, že sa mi veľmi páčia slovenské herečky a otvorene priznávam, že sa mi páčia viac ako slovenskí herci. Sú krásne – od Milky Vášáryovej cez Daču Turzonovovú až po Kristínku Svarinskú či Dominiku Žiaranovú. Všetky sa o seba starajú a sú to ,šupy bomby´‘ vrátane Zdeny Studenkovej,“ nadchla sa bez predsudkov či ženských pletiek.

Dlhé rozhovory so synom

A ako je na tom Zuzana Fialová v oblasti mužov? Pre väčšinu matiek je ich osudovým mužom syn, no herečka so smiechom prezrádza, že toto bremeno nie je iba na ňom.

„Na svojho syna Dávida nemám len slabosť, viem byť aj kritická. Často mám s ním dlhé rozhovory, pri ktorých mi povie, že sa zase správam ako matka zo seriálu Krok za krokom,“ smeje sa.

Na syna Dávida vie byť aj prísna a kritická.
Na syna Dávida vie byť aj prísna a kritická.
Zdroj: Emil Vaško, TV JOJ, Instagram, Archív, Plus 1 deň

No ich vzťah je, samozrejme, veľmi pekný a dokážu spolu tráviť aj voľné chvíle. „Pred tromi rokmi sme boli spolu sami v Štokholme, kde sme sa spolu korčuľovali na ľade, boli sme v divadle a bolo to veľmi pekné. Veľa sme sa rozprávali. Posledné roky chodil s kamarátmi po Európe, no nedávno mi povedal, že by so mnou veľmi rád opäť niekam išiel. To poteší!“ povedala nám herečka.

Komfortná zóna? Tak to stop!

A keď už sme pri tých mužoch, ako to má Zuzana v oblasti lásky? Je známe, že stále veľmi dobre vychádza so svojím exmanželom a producentom v jednom, Petrom Matulíkom, s ktorým má syna Dávida. Dvojica sa už raz po rozvode dala dokopy ako pár, no aktuálne sa už stretávajú iba ako kamaráti či kolegovia na pľaci. Ich nadhľad či skôr priateľstvo je také silné, že dokážu jeden druhému robiť garde aj v spoločnosti, hoci Zuzanino srdce, podľa všetkého, patrí karikaturistovi Martinovi Shooty Šútovcovi (46).

Ona je však na otázky súkromia skúpa a nerada pootvára pred verejnosťou dvere svojej trinástej komnaty. „Všetci muži, ktorí sa nachádzali, nachádzajú a budú nachádzať v mojom živote sú naozaj jedineční. Vrátane pána Matulíka. Všetci sú senzační, no mám vážny problém, že ak začnem hovoriť o svojom súkromnom živote, už nebude súkromný. Veľmi si cením, že mám fantastický súkromný život a myslím si, že by tomu niekto mohol ublížiť, keby som s tým začala obchodovať. Veľmi sa za to ospravedlňujem,“ reagovala na otázku o svojom vzťahu. Čím si ju teda Shooty získal a čo, naopak, upútalo jeho na nej, sme sa nedozvedeli. Zuzana to premlčala úsmevom a diplomatickou odpoveďou, že o istých témach jednoducho hovoriť nebude. Podľa medializovaných informácií to vyzerá tak, že s karikaturistom je už viac rokov. Prvýkrát sa spolu objavili na krste knihy Matúša Valla ešte pred tým, ako sa stal bratislavským primátorom.

Herečku Zuzanu Fialovú už niekoľko rokov vídať po boku známeho karikaturistu Martina Šútovca alias Shootyho.
Herečku Zuzanu Fialovú už niekoľko rokov vídať po boku známeho karikaturistu Martina Šútovca alias Shootyho.
Zdroj: Tony Štefunko

Zarezáva

Zuzana mala zatiaľ veľmi pestré leto – oddych skĺbila s prácou. Nakrúcala totiž výpravný jojkársky seriál Slovania a pod dozorom producenta a exmanžela v jednom si zahrala aj v projekte Delukse. Taktiež už zarezáva aj ako porotkyňa v šou Tvoja tvár znie povedome, no popri nabitom programe stihla aj relax. Mesiac bola v jej milovanom New Yorku a oddych stihla aj na talianskom ostrove Elba.