Zuzana Fialová mala zatiaľ veľmi pestré leto – oddych skĺbila s prácou. Nakrúcala totiž výpravný jojkársky seriál Slovania a pod dozorom producenta a exmanžela v jednom si zahrala aj v projekte Delukse. Taktiež už zarezáva aj ako porotkyňa v šou Tvoja tvár znie povedome, no popri nabitom programe stihla aj relax.

„Mesiac som bola v New Yorku a relaxovala som aj na talianskom ostrove Elba.“ Prečo práve New York? Odpoveď je jasná! Toto mesto je práve ako samotná herečka – nikdy neutícha, je plné nových zážitkov a takmer všetci ho milujú. „Dokážem tam však aj vypnúť a byť pokojná. Skrátka nasávať tam tú jedinečnú atmosféru. Rada tam vnímam módu a inšpirujem sa ňou. Môj šatník však napriek tomu pozostáva z jednoduchých vecí v čiernej, bielej a sivej farbe. Nemám ich naozaj veľa, pretože aktuálne trpím ekologickou a ekonomickou úzkosťou,“ odkryla nám svoju „slabinu“, ktorej prepadla už nejedna známa tvár.

 

Zaklopali jej na dvere

„Ani v New Yorku som takmer nič nenakupovala a ekologicky zmýšľam aj v domácnosti. Vyplýva to aj z toho, že som počas leta strávila dva týždne na spomínanom ostrove Elba, kde sa všetko prísne separuje. Tam dokonca ak vyložíte pred dom iný odpad, ako sa v ten deň vyváža, tak vás rieši polícia.“

A práve v súvislosti s odpadom a políciou mala v jedno ráno veselo aj samotná herečka. „Vyložili sme iný odpad a už nám na dvere klopala ekologická odpadová polícia,“ zaspomínala si s úsmevom. Problém sa vyriešil za pár minút a herečka nemusela platiť žiadnu mastnú pokutu či mať záznam od tamojších mužov v uniformách.

Z Elby si teda okrem opálenej pokožky a oddýchnutej mysle doniesla aj presvedčenie, že sa separovaniu nebude vyhýbať ani doma. A úspešne to dodržuje.