Kristína Kövešová (34) sa zviditeľnila najmä svojimi investigatívnymi reportážami. V centre hlavného mesta naháňala európsku zlodejskú mafiu, posvietila sa aj na drogových dílerov a odhalila niekoľkých pedofilov. Za svoju prácu získala minulý rok niekoľko ocenení a teraz sa zúčastnila aj na prestížnom Plese v opere.

Hoci tvrdí, že sa najlepšie cíti v teniskách, vie sa nahodiť aj do ženských kúskov.
Hoci tvrdí, že sa najlepšie cíti v teniskách, vie sa nahodiť aj do ženských kúskov.
Zdroj: Emil Vaško

 

 

„Úprimne ma prekvapilo, že ma vôbec zavolali. Veď ja nie som celebrita, ale obyčajná baba – reportérka. Nečakala som to. Každopádne si to vážim a ďakujem. Ako investigatívna reportérka vidím veľa zla, veľa smutných príbehov, ktoré nemajú vždy šťastný koniec. Najviac ma bolí, ak trpia tí, ktorí sa samy nedokážu brániť – deti, ale aj zvieratká. Pomáhať slabším je podľa mňa morálna povinnosť a ľudskosť je v dnešnej dobe nesmierne dôležitá. Ak tí, ktorí majú - dajú peniaze, a tí čo nemajú, aspoň podporia slovom či objatím, bude svet aspoň o trochu krajší. Preto som vďačná za každé podujatie, za všetkých ľudí, ktorí majú charitatívny význam a reálne niekomu pomôžu. Len by som mala malú prosbu, pomáhajme nie len raz do mesiaca, ale skúsme dobré skutky zaradiť do nášho každodenného života .…,“ povedala Kristína na margo exkluzívnej pozvánky.

Už teraz je jasné, koho VYKÁŽU z Plesu v opere 2019. Taký trapas sa prežíva ťažko

Celu noc v teréne v Seredi! Nemôže chýbať foto, Pri mojom obľúbenom okne, kde sa drogy predávajú vo veľkom - napísala k fotografii na instagrame.
Celu noc v teréne v Seredi! Nemôže chýbať foto, Pri mojom obľúbenom okne, kde sa drogy predávajú vo veľkom - napísala k fotografii na instagrame.
Zdroj: Instagram/kristinakovesova

Šaty biele ako jej anjeli

Kristína priznala, že na červenom koberci ju bude sprevádzať kamarát z detstva Marek, ktorý s ňou chodí na všetky spoločenské akcie. Ale… „Musím sa priznať, že na plesy nechodím. Ani nie som večierkový typ. Najlepšie sa cítim v teniskách v teréne, to som ja. Toto teda bude vôbec môj prvý ples, kam pôjdem, ako hosť,“ povedala s úsmevom.

Kamrát Marek jej robí garde aj na tohtoročnom Plese v opere.
Kamrát Marek jej robí garde aj na tohtoročnom Plese v opere.
Zdroj: Dávid Duducz

Stres z akcie, kde je prísny protokol vôbec nemala. „Prídem, zabavíme sa, odídem a život ide ďalej. V konečnom dôsledku tam idem preto, lebo ide o deti a vstupné pôjde na dobrú vec,“ tvrdila reportérka.

Viac, ako nad výberom róby vraj rozmýšľala nad svojou prácou. No na ľahkú váhu svoju účasť na Plese v opere nebrala. „Určite sa budem snažiť neurobiť hanbu a dôstojne reprezentovať, no myslím si, že sú dôležitejšie  veci v živote, ako to čo máme na sebe. Človek má žiariť z vnútra, tam je tá pravá krása. A úprimný úsmev je viac, ako všetky honosné róby. O pomoc som tradične poprosila moju dobrú priateľku, módnu návrhárku Mišku Ľuptákovú. Ona sa o všetko postará. Verím jej a hlavne ju mám rada, ako človeka. Takže v deň plesu prídem k nej, oblečie ma a pôjdem.  Nerobím z toho žiadnu veľkú drámu.  Každý má robiť to čo vie a tak nech Miška oblieka a ja budem naháňať svojich kriminálnikov,“ tvrdila Kristína. Prezradila, že jej róba bude biela, pretože je to jej najobľúbenejšia farba, farba čistoty.

Miška Ľuptáková sa Kristíne stará takmer o každú spoločenskú  róbu. Ušila jej aj šaty na ples.
Miška Ľuptáková sa Kristíne stará takmer o každú spoločenskú róbu. Ušila jej aj šaty na ples.
Zdroj: Dávid Duducz

„Okrem toho som chcela mať na šatách  niečo tradičné - slovenské, lebo som Slovenka a som na to hrdá.  Tak som Miške doniesla starú čipku, ktorú mala ešte moja prababka na kroji. Viem, že v nej chodila do kostola a moja mama ju roky odkladala.  Miška z nej vyrobila opasok na šaty,“ vysvetlila. Na skúšky šiat nemala veľa času, a tak módna návrhárka prišla so šatami ku Kristíne domov.

Akú róbu jej nakoniec návrhárka pripravila, si pozrite vo FOTOGALÉRII TU.