Už nikdy nebude počuť z jeho úst oslovenie: Mama! Pre populárnu kabaretiérku Máju Velšicovú sa nedávno zastavil vesmír. Vždy usmiata, v dobrej nálade a milým slovom oplývajúca dáma sa dozvedela zdrvujúcu správu.

Jej starší syn Boris (†57), ktorý pred pádom totalitného režimu emigroval do Spojených štátov amerických, zahynul. Usedavý plač a bolesť skormútili umelkyňu, ale jej pevného ducha nezlomili. 

Do reštaurácie

Velšicová minulý týždeň v utorok zozbierala všetky sily a vybrala sa do jednej z reštaurácií v bratislavskom Starom Meste. Vážená speváčka a herečka tam zavolala svojmu srdcu blízke osoby, aby si spoločne zaspomínali a v mysliach odprevadili do diaľav jej nebohého syna Borisa.

„Stretli sme sa s rodinou a priateľmi na posedení,“ priznala Šarmu držiteľka titulu národná umelkyňa českej a slovenskej pesničky. Prítomnosť a obklopenie sa osobami, ktoré si váži, jej pomáhajú zmierniť spaľujúci žiaľ, ktorý stále cíti.

„Ale už od druhého októbra opäť pracujem, nakrúcam, takže práca mi tiež pomôže,“ doplnila svoje slová pre Šarm Mája, ktorá na svojich fanúšikov nedá dopustiť. A ani oni na ňu, veď jej hit Holubienka si na youtube pustili už milión a pol razy.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.