Moderátor je známy tým, že veľa športuje a snaží sa žiť zdravým životným štýlom. Plávanie, cyklistika, ale predovšetkým beh sú preňho všetkým. Prednedávnom sa vďaka svojmu častému športovaniu dozvedel od lekárov správu, ktorá ho šokovala. „Bol som na vyšetrení srdca. Keď skončili meranie, odpojili ma a poslali do čakárne. Po chvíľke vyšla lekárka s vážnou tvárou a spustila: Pacient, môžeme s vami na chvíľku hovoriť? Ty kokos, vtedy som sa tak zľakol, že mi oznámia, že mám šelest alebo nebodaj ešte niečo horšie,“ spomína na minúty strachu.

Trénované srdce

Lekárka sa ho však začala vypytovať, či sa vytrvalostne venuje nejakému športu. „Povedal som jej, že trošku behám, a ona hneď, že na srdci to veľmi vidieť. Vraj mám veľmi nízky bazálny, teda pokojový pulz. Mne sa pohybuje okolo štyridsať, pričom priemerne by to malo byť okolo sedemdesiatdva za minútu. Vtedy s úsmevom skonštatovala, že mám trénované srdce. To ma potešilo, ale aj prekvapilo,“ spomína moderátor.

Rodinné seansy

Za skvelou kondíciu však stoja hodiny driny. „Mám v hlave zafixované, že každý deň sa musím hýbať a trénovať. Navyše mi to skvele čistí hlavu, to veľmi potrebujem. Síce nie som žiaden neurochirurg, ale pracujem nonstop. Aj keď pôsobím, že som vždy super naladený, nie je to tak. V hlave mám veľmi veľa rozhodovania, mojou úlohou je stále vymýšľať veci a zaujať.“ Dodal ešte, že skvele vypnúť dokáže aj s manželkou Veronikou. „Oddýchnem si, keď sme s Verčou v saune a len tak si čítame alebo si pustíme film a leňošíme v posteli. Aby som však nezabudol, mám rád aj večere s rodičmi. Urobíme si super jedlo a vypijeme pár pohárikov,“ uzatvára nadšene.

Čítajte viac

Výber z magazínu Pekné bývanie