Keď sa Kate s Williamom v apríli 2011 zosobášili, netajili sa s tým, že chcú mať čoskoro deti. O dvadsať mesiacov Palác svätého Jakuba, kde sídli princov úrad, vydal vyhlásenie, že vojvodkyňa z Cambridgea je tehotná. S pravdou museli von aj preto, lebo budúcu mamičku trápili tehotenské nevoľnosti natoľko, že potrebovala hospitalizáciu. Napokon všetko dobre dopadlo a 22. júla 2013, týždeň po termíne, porodila.

Bábätko s modrou krvou pohlo nielen emóciami, ale aj peňaženkami ľudí. Veď kto by nechcel kočík, v akom sa vozí malý George, svetrík, dupačky či podbradník? Treba povedať, že biznis s rôznymi suvenírmi súvisiacimi s veľkou udalosťou sa rozbehol ešte pred jeho narodením. Rodičia sa dlho snažili uchrániť syna od médií a dopriať dieťaťu čo najobyčajnejší život. Je však jasné, že na to musia vyvinúť veľké úsilie. Keď sa narodila princezná Charlotte, mal ledva dva roky a už mával davom novinárov a fanúšikov pred pôrodnicou, kam išli pozrieť mamu a sestričku. A mával poslušne.

Rihanna ako princezná Droběna z Popolušky. Takýto VÝSMECH si ale nezaslúžila!

Správna výchova

Keď mal George dva roky, rodičia sa rozhodli zapísať ho do škôlky na vidieku, v grófstve Norfolk. Ale nie do hocijakej. Chceli, aby sa odmalička vzdelával podľa montessoriovskej pedagogiky. Medzi jej princípy patria napríklad zásady: ak žije dieťa v priateľskej atmosfére a cíti sa potrebné, naučí sa v tomto svete nachádzať lásku; sústreďte sa na rozvoj toho dobrého u dieťaťa, aby mu na to zlé neostalo miesto; ak dieťaťu často nadávate, učí sa cítiť previnilo; ak je dieťa často kritizované, učí sa odsudzovať a iné. William, ktorého život podstatne zošnurovávajú pravidlá monarchie, sa snaží vychovať zo syna silnú osobnosť, ktorá zvládne tlak verejného záujmu.

Poslušný

V rovnakej situácii je, samozrejme, aj malá Charlotte, ale George je už vo veku, keď chápe viac a začína sa prejavovať aj jeho osobnosť. A práve to bolo vidieť aj počas nedávnej „mierovej brexitovej misie“ Kate a Williama v Poľsku a Nemecku, kam ich sprevádzali obe deti. Hoci by sa súrodenci určite radi hrali doma, museli disciplinovane nastupovať a vystupovať do lietadla, stáť na červenom koberci a podávať ruku neznámym ľuďom, o ktorých dôležitosti či nedôležitosti nevedeli nič.

George dával častejšie najavo svoju únavu a prirodzenú detskú znechutenosť z divadla, ktoré musí hrať, ale ruku na srdce, ktoré štvorročné dieťa by to zvládlo lepšie? V niektorých momentoch to vyzeralo, že jeho sestra pôsobí ako väčší profesionál, pretože spôsobne privoňala ku kytici, ktorú dostala, a bavilo ju podávať ruky dospelým. Treba však povedať, že George zvládol svoju diplomatickú misiu na jednotku.

Šikovný ťah Kate Middletonovej - obliekla si šaty od poľskej návrhárky

Nespozná babičku

George bol rozhodne väčšou hviezdou ako jeho otec William, ktorý si pozornosti v detstve užil až-až. To jeho navyše poznačila tragédia a mučivé prežívanie smrti matky, ktoré sa prenieslo až do dospelosti. Až tento rok spolu s bratom priznali, ako ich to poznačilo. Princ Harry otvorene povedal, že bol blízko psychického zrútenia a až William ho dotlačil k psychoterapeutovi.

Silný, ale aj zraniteľný William sa teraz snaží dať svojim deťom to najlepšie a hlavne pocit bezpečia. Vybral si na to správnu matku… Bolí ho však to, že svoje šťastie nemôže ukázať svojej matke Diane (†36). „Chcel by som opäť počuť jej hlas, aby sa stretla s Kate a aby videla naše deti rásť. Je mi smutno, že sa nikdy nestretnú...“ povedal nedávno. Jeho deti sú ochudobnené o úžasnú babičku, ktorá by im určite pomohla vyrovnať sa aj s vecami, ktoré na ne ešte ako na najsledovanejšie deti Európy budú v budúcnosti doliehať.

FOTO: Kate Middletonová si bláznivý klobúk dať nemôže. Zato iné dámy sa na konských pretekoch odviazali