Nikdy nepatrila k ženám s mierami 90-60-90 a jej váha bola občas ako na hojdačke. Vie sa však zaťať a s prehľadom zhodiť aj desať kíl. Spravila to v roku 2009, keď sa objavila na súťaži bikiny fitnes a ďalšiu vojnu kilám vyhlásila pred štyrmi rokmi. Potom síce nabrala, no od leta na sebe opäť poctivo maká.

Budú aj tehličky

„Robím to kvôli sebe, ale je pravda, že mínus desať kíl už vidí každý. Veľmi sa z toho teším,“ hovorí nadšene Erika, ktorá sa snaží venovať telu aspoň 50-60 minút denne. „Nie vždy mi to vychádza, ale snažím sa. Dvakrát týždenne ku kardiu pridávam aj cvičenie v posilňovni s osobným trénerom, ktorý dohliada pri cvikoch na správne držanie tela a na dýchanie. Ešte musíme vyformovať tehličky na bruchu,“ smeje sa. Na súťaž bikiny fitnes si to však už nenamieri. Nemá to už pre ňu zmysel, raz vraj stačilo.

Schudnutá moderátorka Erika Barkolová otvorene priznáva: Mám menšie prsia a TU je dôkaz!
 

Musela na botox

Pred pár dňami sa moderátorka vrátila z dovolenky na Cypre, kde hrdo vystavovala svoje staronové krivky. „V jedle som sa krotila aj tam, pretože mne stačí málo a hneď by som pribrala naspäť. Na tanieri som mala väčšinou ryby a morské plody. Vyhýbala som sa aj alkoholu, aj keď dve deci vína som si dopriala. Veď som bola na dovolenke,“ usmieva sa spokojne a prízvukuje, že treba jesť pravidelne a neprejedať sa.

 

Inšpirácia

Najviac ju teší, že v jej stopách ide veľa žien po štyridsiatke. „Vidia, že keď sa chce, ide to. Výhovorky, že za kilá navyše môžu hormóny a vek, sú zjavne hlúposť. Som toho dôkazom a veľmi veľa žien mi píše, že som ich naštartovala k chudnutiu a to ma nesmierne teší.“ Chudnutie sa však odzrkadlí aj na tvári, keď môžu vzniknúť neželané vrásky či prepadnutá koža. S „vedľajšími účinkami“ straty váhy musela bojovať aj Erika. „Pani doktorka mi okolo očí aplikovala botox, na zmiernenie vrások. Ale myslím, že by ma to neminulo, ani keby som nechudla,“ myslí si. Pociťuje úbytok váhy ani v okolí pŕs? „Áno, aj keď sú v nich implantáty, tak sa jemne zmenšili. Všimli si to hlavne muži v práci,“ uzatvára s nadhľadom.