Hoci najmä spočiatku si z jeho ušatej a zubatej tváre, vychudnutej postavy a vysokého hlasu ľudia robili žarty, ženám sa páčil. Navyše ho predchádzala povesť úžasného milenca. Nečudo, že v čase, keď sa jeho sláva len začínala, mu podľahla krásna Evelyna Steimarová, mama Anny Polívkovej. Herečka bola vtedy kráčajúci sexepíl, preslávená živočíšnou krásou. Dlho však spolu nevydržali a potom ich bral jednu za druhou. A rozhodne sa nedá povedať, že bol zaťažený na jediný typ žien.

Rozhodne nemal jeden ženský typ. Evelyna Steimarová, mama Anny Polívkovej.
Rozhodne nemal jeden ženský typ. Evelyna Steimarová, mama Anny Polívkovej.
Zdroj: Jiří Černohorský, Martin Hykl, Archív

 

Od herečky k baletke

Antonie Zacpalová bola protipólom živočíšnej krásky Evelyny. Bola to útla tanečnica, ktorá tancovala vo videoklipe k piesni Lady Carneval. Bol to obrovský hit, s ktorým spevák zabodoval v Riu. Nečudo, že mu obdivovateľky doslova ležali pri nohách a on si užíval neviazaný život.

Tonka s ním strávila jednu noc v jeho vile. Keďže o vzťah nejavil záujem, nepriznala sa mu, že to malo následok. O Dominike sa dozvedel, až keď sa narodila, a pozrieť sa na ňu prišiel, až keď mala pol roka.

Mama dcéry Dominiky - Antonie Zacpalová.
Mama dcéry Dominiky - Antonie Zacpalová.
Zdroj: Jiří Černohorský, Martin Hykl, Archív

Modelky

Tanečnica bola vtedy už dávno zabudnutá. Ako vo svojej knihe spomienok napísala Martina Formanová, ktorá sa neskôr stala manželkou Miloša Formana, ak s ním chcela byť, musela tolerovať milenky, ktoré hľadal hlavne medzi modelkami. „Časom som si zvykla, že sa vyspal s nejednou z mojich kamarátok. Úprimne povedané, pri pohľade späť sa čudujem, že vôbec stihol koncertovať a nahrávať platne,“ napísala na margo čias, keď bola nevinným nladým dievčaťom zamilovaným až po uši do sexidolu.

 

Nezvykala si na to ľahko. V knihe Skladatelka voňavého prádla popisuje historku, ako sa po prvý raz dozvedela, že  sa o maestra musí deliť. Jeden renomovaný pražský fotograf ju chcel presvedčiť na odvážne snímky a ukázal jej polonahé fotografie modeliek. Bola medzi nimi aj sexi tmavovláska, o ktorej len tak medzi rečou spomenul,  že je to oficiálna Gottova milenka. Pre Martinu to bol šok, lebo o existencii Jitky Svobodovej vôbec netušila.

Jitka Svobodová (1984 -1989)
Jitka Svobodová (1984 -1989)
Zdroj: BLESK

Žena z ľudu

Jitka Svobodová bola sexi, Martina Formanová zasa dievčenský typ, obe však boli krásne a živili sa modelingom. Naopak, Iveta Kolářová bola radová fanúšička, ktorá za ním po koncerte prišla do šatne. Nevynikala krásou, ale asi ho očarila svojou spontánnosťou, takže jej nevdojak splnil sen, ktorý mala už od detstva, a počal s ňou dcéru. Hoci s nimi nemienil žiť, finančne sa o ne postaral.

Martina Formanová napísala knihu o tom, aké krásne, ale aj ťažké to mali Gottove milenky.
Martina Formanová napísala knihu o tom, aké krásne, ale aj ťažké to mali Gottove milenky.
Zdroj: Jiří Černohorský / CNC / Pro

Kakaové lásky

Viazať sa vtedy rozhodne nemienil. Rád chodil aj do vykričaných domov, najmä v Nemecku. Tam raz natrafil aj na legendárnu pražskú mulatku Venušu, krásku, s ktorou v šesťdesiatych rokoch spala celá česká bohéma. Nebola to jediná „kakaová“ v jeho živote. Manuela Pechová bola polovičná Sudánka, a ako jednej z mála sa jej podarilo zlomiť spevákovo srdce, keď mu emigrovala do Kanady.

Rozhodne nemal jeden ženský typ.
Rozhodne nemal jeden ženský typ.
Zdroj: Jiří Černohorský, Martin Hykl, Archív

Srdce si potom liečil s temperamentnou Ilonou Hermovou, ktorá však prezradila detaily o ich sexe tlači. Spravila to rozhodne menej elegantne než Martina vo svojej knihe. Je to snáď jediná žena na svete, ktorá povedala, že ju Gott nepriťahoval.

Ilona - mama dcéry Lucie.
Ilona - mama dcéry Lucie.
Zdroj: Jiří Černohorský, Martin Hykl, Archív

Nežná blond

Ilonu vymenil za celkom iný typ, romantickú blondínu Mariku Sörösovú. So spevákom žila tri roky a bola to prvá žena, ku ktorej sa verejne prihlásil. Dovtedy totiž tvrdil, že musí byť slobodný, lebo patrí všetkým ženám, ktoré milujú jeho spev.

Karel Gott a Marika Sörösová
Karel Gott a Marika Sörösová
Zdroj: Profimedia.sk

 

O to väčší šok bol, keď sa s Marikou znenazdajky rozišli, dokonca presne na jeho šesťdesiate narodeniny. Pritom ešte na narodeninovom koncerte, ktorý vysielala televízia, sedela Marika v prvom rade! Vtedy si už všetci mysleli, že sa slávik ožení. A asi si to myslela aj ona, lebo v hľadisku celá žiarila. Napokon aj jej zostali iba uplakané oči. Teda plus luxusná vila neďaleko hradu Karlštejn a mercedes za milión českých korún, ktoré dostala ako bolestné.

Osudová

A potom prišla Ivana. Vysoká, štíhla, ale rozhodne to nebola na prvý pohľad neodolateľná kráska. Mala vlasy ako myšie chvosty a priveľký nos... Niečo však musela v sebe mať, keď predtým zaujala Michaela Douglasa, s ktorým údajne prežila románik. A Karel Gott vytušil jej výnimočnosť. Mal s ňou dve deti, ktoré po prvý raz naozaj plánoval a vzal si ju aj za ženu. A vybral si dobre. Ivana pri ňom zostala v dobrom aj v zlom, ale ten príbeh už poznáte…