Zuzana Čaputová pred pár mesiacmi pozvala pápeža Františka na Slovensko, a zdanlivo nemožné v tejto koronovej dobe sa stalo skutočnosťou.

Hlava katolíckej cirkvi sa v našej krajine zdržala štyri dni, v stredu 15.9. odletela do Ríma. Pre všetkých veriacich ale aj sympatizantov pápeža, ktorý hlása ľudskosť a toleranciu, znamenali tieto dni veľkú radosť. Zuzana Čaputová však v deň odchodu pápeža Františka  prežívala veľký žiaľ. V tento deň jej zomrel otec, ktorý dlho bojoval s onkologickým ochorením.

Zuzana Čaputová s otcom Štefanom Strapákom.
Zdroj: fb Zuzana Čaputová

"Dnes, doma a v pokoji, zomrel po dlhej a ťažkej chorobe môj otec Štefan Strapák. Ďakujem Ti za všetko," napísala na sociálnej sieti. 

Úprimnú sústrasť.

Zuzana Čaputová o pár hodín neskôr priadla na sociálnu sieť druhý príspevok, týkajúci sa jej obrovskej straty, ktorá  prišla v čase, keď sa musela správať aj ako štátnička, nemohla sa uzavrieť ticho do svojej bolesti v intimite domova:   "Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci. V mene celej rodiny ďakujem za všetku prejavenú sústrasť."