Obľúbená komička Petra (43) sa pred rokmi zamilovala do francúzskeho publicistu Matthieua Darrasa (39). Pár tvorili od roku 2009 a napriek tomu, že neboli permanentne spolu, keďže Petrin manžel často cestoval, harmonický vzťah im vraj mohol každý závidieť. Šťastnej dvojici sa narodili aj dvaja krásni synovia – Simon (8) a o dva roky Félix (6), a preto viacerých prekvapilo, že sa pred dvoma rokmi manželia zrazu rozhodli ísť každý vlastnou cestou.

Ťažký rozhovor

Petra vtedy o rozchode veľa neprezradila. Zdá sa však, že čas naozaj lieči všetky rany a obľúbená komička v rozhovore pre Šarm teraz pootvorila trinástu komnatu.

Jej slová určite pomôžu nejednej rodine, ktorá si prešla podobnou životnou etapou. „Snažíme sa byť milujúcimi rodičmi napriek tomu, že sme rozídení. Radila som sa s niekoľkými psychológmi aj s paňou, ktorá robí takzvané efektívne rodičovstvo. Všetci odborníci mi potvrdili, že k deťom treba byť úprimný, iba im všetko treba povedať v ich jazyku. Zatĺkanie cítia oveľa viac, ako si myslíme. Chlapcom sme sa preto snažili situáciu vysvetliť, chceli sme, aby vedeli, na čom sú,“ vysvetľuje herečka.

Rozumne sa dohodli 
 na striedavej 
 starostlivosti.
Rozumne sa dohodli na striedavej starostlivosti.
Zdroj: Archív

Dodáva, že chlapci už o problémoch tušili. „Cítili, že niečo nefunguje a najhoršie je, keď deti nevedia, čo je to, čo nefunguje. Niekedy si to potom dokonca dávajú za vinu. Preto sme si ich obidvaja posadili a vysvetlili im, že sme už s otcom iba kamaráti, ale zostali sme ich rodičia a milujeme ich najviac na svete,“ opisuje zložité chvíle. 

Aká bola reakcia detí? „Prijali to a pýtali sa na veľa vecí. Tým, že Matthieu aj predtým veľa cestoval a mali sme neštandardnú domácnosť, je to pre nich aj teraz asi ľahšie. Urobil si stanovisko v Bratislave, aby mohol byť čo najviac s deťmi. Obaja sme museli urobiť ústupky. To, čo sme ako partneri nevedeli, už vieme ako rodičia. Ja sa snažím konať úprimne, otvorene a o všetkom."

Viac sa dočítate v novom Šarme

Už nemlčí: Petra Polnišová konečne prehovorila o ťažkom rozchode