Nie je to tak dávno, keď nás Michaela Čobejová (48) vpustila do svojho rodinného domu, aby sme nahliadli do jej kúpeľne a zistili, akými produktmi sa skrášľuje. Pri návšteve ma vtedy očaril ich priestranný presvetlený dom, kde panovala pozitívna energia. Skrátka, domov ako vyšitý. Pred pár dňami som pri žehlení zahliadla v televízii scény zo seriálu Som mama. Okamžite ma upútal interiér, v ktorom sa odohrávala debata Michaely s jej seriálovým manželom Adym Hajdu a ich kamarátkou Luciou Hurajovou. V duchu som si hovorila, že ten dom mi je akýsi povedomý... A zrazu mi svitlo. Veď je to je skutočný dom Michaely Čobejovej.

Michaela Čobejová postavila muža pred hotovú vec. TOTO od nej nečakal
 

Do práce v papučiach

Moje pozorovacie schopnosti sa ukázali ako správne. „Máte pravdu. Zábery z nášho domu boli už aj v prvej sérii, no vtedy boli jemne kamuflované,“ priznala nám farbu Miška. Prečo si vlastne pustila do domu veľký jojkársky štáb, dokopy asi päťdesiat ľudí? „Bolo to vlastne čisto z praktických dôvodov. Nájsť vyhovujúci dom na nakrúcanie bol problém, a keďže ten náš sa od bytu seriálovej Tiny nachádza asi päť minút, bolo rozhodnuté. Ušetrilo nám to veľa času, energie, keďže točíme asi v stojedenástich lokáciách,“ vysvetlila nám herečka, ktorá je zároveň aj producentkou seriálu. A výhodou, samozrejme, bolo aj to, že kvôli práci nikam nemusela chodiť a kolegom otvorila prakticky v papučiach.

 

 

Rodinná porada

Čo však na vpád cudzích ľudí a filmársky „humbug“ v domácnosti povedal herečkin manžel, dizajnér Ivan Čobej? „Výrazne s tým bojoval, pretože on takéto veci neznáša, no debatou sme prišli k dohode. Predsa len interiér a nábytky v našom dome sú jeho prácou a aspoň sa ňou mohol takto verejne odprezentovať,“ pousmiala sa blondínka, ktorá ich rodinné hniezdo prepožičala televízii na štyri filmovacie dni. A kto dom upratal po takejto masívnej, päťdesiatčlennej návšteve? To vraj už herečka nenechala iba na svojich pleciach a pomohla jej upratovačka.