Hovorí sa, že na záhradníčenie či chalupárčenie musí človek dozrieť do štádia, keď potrebuje mať pokoj a vetrať si hlavu. Vtedy je pre mestského človeka chalupa či chata priam požehnaním. Lenže tínedžeri majú často iný názor, pokoj ich otravuje. Keďže mladý Matej Landl dostal príležitosť zahrať si v novom markizáckom seriáli Chatári, zaujímalo nás, ako to má s chatárčením on.

Oddych aj pre otca

Liezlo mu na nervy, keď otec Matej Landl (59) povinne naložil do auta celú rodinu a odviezol ich na chalupu na Kysuciach, hoci by najradšej ostal doma s kamarátmi?

„Vzťah k našej chalupe mám veľmi pozitívny. Je to pre mňa, ako aj pre otca miesto, kde si vieme oddýchnuť a na chvíľu nechať všetky starosti a povinnosti v Bratislave. Keďže bývame v Bratislave, tak taký víkendový pobyt hlboko v lese v prírode nie je na škodu. Niekedy to človek potrebuje. Keďže mám s mamou a otcom veľmi dobrý vzťah, tak sme sa vždy vedeli dohodnúť. Ani si nespomínam na situáciu, kedy by mi to liezlo na nervy,“ povedal nám Matej.

Prídu aj kamoši

Otec Landl je veľkorysý a svojmu dospelému synovi necháva chatu k dispozícii. Využíva ju Matej na žúry s kamarátmi? „Áno, sme taká partia, že sa snažíme mať čo najviac zážitkov, a preto si skoro na každý víkend vymýšľame nejaké plány. Napríklad aj cez jesenné prázdniny sme sa rozhodli, že ideme na predĺžený víkend na chalupu. A v poslednom čase tam chodíme pomerne často, keďže si to veľmi obľúbili aj moji kamaráti,“ priznal študent gymnázia, ktorý sa už prakticky rozhodol, že skúsi šťastie na VŠMU a pokúsi sa vybudovať kariéru herca.

Pomôže, keď treba

Matej už stál pred kamerou, zahral si v seriáli Horná Dolná. „Bola tam super atmosféra, super štáb a hlavne som si vtedy uvedomil, že ma to dosť baví. Úplne prvýkrát som sa však v Hornej Dolnej objavil v dave ľudí, takže som nemal ani texty a až neskôr začali písať Bystrove deti. Potom som si zahral ako jedno z detí,“ spresnil.

Matej Landl svoje kráľovstvo miluje, je to reset.
Zdroj: TV JOJ

Už je z neho chalupár

„Vzhľadom na to, že na našu chalupu chodím odmalička, už som si k tomu vybudoval vzťah. Takže si dovolím tvrdiť, že už som náruživý chalupár. Baví ma tam totižto skoro všetko. Rád rúbem drevo, prechádzame sa s kamarátmi a veľa, veľa ďalších vecí,“ utvrdil nás Juraj v tom, že chalupu naozaj miluje.

Ozaj, a aký je jeho otec? Vorkoholik, ktorý zapája celú rodinu do prác, alebo si veci robí najradšej sám? „Najradšej sám. Keď otec vidí nejaký problém alebo sa mu niečo jednoducho nepáči, tak sa do toho pustí. Samozrejme, je rád, keď mu pomôžeme. Čo aj väčšinou robíme. Tam totiž platí pravidlo, že na drevenici je sloboda,“ uzavrel.