Manželke Štefana Harabina, ktorá podporuje od začiatku svojho muža v kampani, sme položili 5 otázok. Nechali sme odborníčku, aby zhodnotila čo o nej môže vypovedať jej prejav.

Vyštudovali ste to, čo ste si vysnívali? 

Ako dievča som chcela študovať pedagogickú školu, lebo mama je učiteľka. No z toho istého dôvodu som si to napokon rozmyslela, keďže som videla a počula, ako to reálne v školstve funguje. Keďže som však veľmi rada kreslila a bavilo ma rysovanie, rozhodla som sa pre Stavebnú fakultu Technickej univerzity v Košiciach.

Robíte to, čo ste vždy chceli, čo vás baví, alebo vás život posunul celkom inam?

Po štúdiu som istý čas pracovala v stavebníctve a bavilo ma to, no keď som sa vydala, môj život sa postupne vyvíjal ináč. Dnes som manželka, matka a stará mama na plný úväzok. A  v tejto životnej úlohe sa cítim absolútne spokojná.

Ako sa viete dohovoriť?

Dohovorím sa po rusky, pasívne ovládam francúzštinu a angličtinu.

Ktorá politička alebo žena vo verejnej funkcii vám je sympatická a prečo?

Vážim si všetky ženy, aj tie, ktoré svoj život zasvätili starostlivosti o rodinu, aj tie, ktoré tvrdo pracovali vo svojom odbore, často viac ako muži, aby niečo dokázali. A napokon aj ženy v politike a vo verejnom živote majú svoje nezastupiteľné miesto, prinášajú iný pohľad na veci ako muži a niekedy aj viac odhodlania a vytrvalosti. Konkrétne meno vám nepoviem, lebo by ich bolo veľa.

S akou osobnosťou by ste sa rada stretli?

Rozhovor s kýmkoľvek, kto niečo dokázal v akejkoľvek oblasti ľudskej činnosti, by bol pre mňa obohacujúci. A možno aj s človekom, ktorému sa až tak nedarilo. Život píše jedinečné príbehy.

 

Ako to vidí Nora Lauková

Odborníčka na komunikáciu vyhodnotila: "Podľa celkového písomného prejavu a vyjadrovania ide o osobnosť, ktorá sa dokáže efektívne prispôsobovať, má vyššiu mieru emocionality, schopnosti precizivity a detailu. Má potrebu vytvárať priestor pre bezpečie, stabilitu, istotu, potreby byť spokojná a pochopená. Je viac orientovaná na vzťahy."

Ako je to naozaj so vzťahmi v rodine?

Silnou stránkou, tromfom Gabriely Harabinovej je teda okrem iného efektívne prispôsobovanie sa. Kauza, ktorá vyplávala na povrch len pred pár dňami, vrhá na túto jej silnú stránku nové svetlo. Pre svojho kandidujúceho manžela chcela urobiť naozaj všetko a prispôsobila tomu aj prezentáciu rodiny. Pre Šarm predčasom na otázku, čo robia ich deti, odpovedala že majú štyri. Spolu so Štefanom Harabinom majú dve dcéry Katarínu (21) a Tamarku (22) a on má z prvého manželstva dcéru Kamilku (29) a syna Braňa (32). "Na všetky naše deti som pyšná, lebo sú šikovné, pracovité a majú navzájom pekné vzťahy," povedala. Celé vyjadrenie TU.

Pre týždenník Plus 7 Dní však prehovorila exmanželka Štefana Harabina, Anna Harabinová (54), ktorá nabúrala tvrdenia Gabriely Harabinovej. Okrem iného tvrdí, že jej bývalý manžel údajne kedysi vzal syna a ukrýval ho štyri mesiace. Docielil, aby ho súd zveril jemu a súrodenci sa tak rozdelili. Ťahanice o deti sa vraj ťahali 14 rokov. Nie je podľa nej tiež pravdou, že majú skvelé vzťahy. Otec vraj nebol dcére Kamile v roku 2017 ani na svadbe a ona sa nestretáva s jeho novou rodinou ani teraz. Celú jej výpoveď si môžete prečítaťTU.

Gabriele Harabinovej sme ponúkli priestor na reakciu, napísala nám, že sa nebude k ničomu vyjadrovať.

RODINNÚ FOTOGRAFIU ŠTEFANA HARABINA NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.