Artur si s rozhádanými rodičmi, maminým alkoholizmom či so šialeným Josefom Richtářom, ktorý bol jej posledný manžel, zažil ako tínedžer poriadne peklo. Najmä keď mal neustále v pätách fotografov a médiá riešili jeho vzhľad či nadváhu. Všetko to navyše vyvrcholilo najväčšou tragédiou, smrťou Ivety pod kolesami vlaku.

Nikto by sa nečudoval, keby na to všetko chcel zabudnúť. O to prekvapujúcejšia bola správa, že dal súhlas, aby o Bartošovej vznikol seriál. Dokonca presvedčil aj babku, ktorá publicitu neznáša, aby dovolila filmárom oživiť jej dcéru. Dôvodom bol podľa všetkého zaujímavý honorár, ktorý sa mu iste zíde, keďže v šoubiznise sa mu napriek snahe a génom nepodarilo uchytiť.

Šalamúnske riešenie

Určite sa mu však páčil aj kľúč, ktorý filmári zvolili. Televízna miniséria, ktorá mala minulý týždeň premiéru na Voyo, ukazuje len časť speváčkinho života. Tú najkrajšiu – detstvo a mladosť, keď ešte nikto netušil, aký krutý osud sladkú blondínku čaká. Dej minisérie sa začína detstvom, keď spolu so svojou sestrou chodila do školského zboru, ukazuje úspechy na hudobných súťažiach a odchod do Prahy, kde spoznala slávu aj lásku s Petrom Sepéšim. A tiež to, ako sa zo dňa na deň z oboch stávajú miláčikovia národa.

Okrem exponovaného vzťahu a speváckych začiatkov sa miniséria zameria aj na Ivetin rodinný život pred Štaidlom a Arturom. Najdramatickejším okamihom sa zámerne vyhne. To, že šoubiznis ju neurobil šťastnou, naznačí len jedna z posledných epizód, smrteľná autonehoda Ivetinho životného a umeleckého partnera Petra Sepéšiho.

Mal to byť film

Tvorcovia na diele pracovali dokopy až päť rokov. Pôvodne malo ísť o celovečerný film, ale potom sa rozhodli, že seriál umožní ponúknuť komplexnejší pohľad na začiatky popovej princeznej a jej snahu presadiť sa.

To, že naozaj nejde o škandalózne dielo, naznačuje už výborne herecké obsadenie. Ivetu stvárnila česká herečka Anna Fialová. Vnučka slávneho Limonádového Joea Karla Fialu má k spevu blízko, čo dokázala v muzikáloch či v šou Tvoja tvár znie povedome. Jej televíznou mamou je Alena Mihulová, držiteľka Českého leva za drámu Domácí péče, Sepéšiho hrá menej známy herec Vojtěch Vodochodský a Bartošovej sestru Eliška Křenková, ktorú ste mohli vidieť v seriáloch Vyprávěj či Božie mlyny.n

Iveta by bola s citlivým spracovaním iste spokojná.

Vľavo Iveta Bartošová počas jej posledného rozhovoru pre VIP Zprávy na FTV Prima, vpravo jej dnes už dospelý syn Artur.
Zdroj: reprofoto FTV Prima, Profimedia

Artur na premiére minisérie

Predstavitelia hlavných úloh

Anna Fialová a Alena Mihulová si zahrali mamu a dcéru.

Maskérom sa podarilo k skutočnej Ivete a Petrovi maximálne priblížiť.

Richtář sa snaží ryžovať z Ivety aj po tragickej smrti.