Pán Záborský aj Ladislav Chudík sú veľké herecké legendy a herečka Ida Rapaičová (74) na nich veľmi rada spomína. Ladislav Chudík ju na vysokej škole zasväcoval do tajov herectva. Napriek tomu, že bol veľmi mierny a milý človek, od svojich kolegov chcel uveriteľný prejav herectva. Na tom trval. 

Keďže jej otec
emigroval,
nemohla chodiť
s Lúčnicou do
zahraničia
a musela znášať,
že na ňu chodia
anonymy.
Keďže jej otec emigroval, nemohla chodiť s Lúčnicou do zahraničia a musela znášať, že na ňu chodia anonymy.
Zdroj: Archív

"Lacko Chudík bol dobrák, príliš veľký liberál a tolerantný k ľuďom okolo seba. Ale na mňa bol pes. (Smiech.) Viete, čo mi raz povedal? Vážená budúca kolegyňa, znižujem vám známku z hereckej tvorby, lebo neviete fajčiť. To je technický nedostatok herečky. Tak mu na to hovorím: Pán profesor, ale fajčiť je nezdravé. A on: Herečka to musí vedieť. Nehovorím, aby ste fajčili, ale naučte sa to. Tak ma Evička Landlová učila fajčiť a do konca semestra som sa to naučila," zaspomínala si herečka pre Šarm. 

Ladislav Chudík bol jej učiteľom.
Ladislav Chudík bol jej učiteľom.
Zdroj: Michal Šebeňa

 

S Evou Landlovou boli veľmi dobre priateľky, hneď od začiatku, ako Ida Rapaičová dostala angažmán na Novej Scéne. Dkonca jej občas postrážila aj syna Mateja. Väčšinou vtedy, keď Eva Landlová chcela ísť s manželom napríklad do kina.

Eva Landlová so synom Matejom, ktorého Ida Rapaičová občas varovala.
Eva Landlová so synom Matejom, ktorého Ida Rapaičová občas varovala.
Zdroj: Archív