Zdá sa, že pre Tomáša Maštalíra nemá slabosť len ženské osadenstvo diváčok, ale aj režisér Peter Bebjak, ktorého posledné filmové či seriálové projekty sa vždy spájajú s týmto hercom. Seriály Doktor Ludsky, Za sklom, filmy Trhlina, Čiara, všade tam dostal herec významnú rolu. Na úspešnej Čiare režisér spolupracoval aj s producentkou Wandou Adamik Hrycovou a práve táto dvojica opäť pracuje na spoločnom projekte, seriáli Slovania. A kto si v ňom zahrá? Odpoveď je jednoduchá – ich obľúbený Maštalír.

Režisér Peter Bebjak s producentkou Wanda Adamik Hrycovou.
Zdroj: archív

Opäť drsniak

Koho urastený fešák stvárni? „V seriáli si zahrá krutého vládcu Hradiska Furnau. Radúz zabil svojho otca, vyhnal svoju matku... Tomášova postava je v seriáli charakteristická cynizmom, ohnivou  mocenskou povahou, je to muž, ktorý nemá problém využiť na dosiahnutie svojich cieľov aj násilie,“ prezradil nám zdroj o projekte, ktorý sa nakrúcajú v ukrajinskej Zytomyrskej oblasti neďaleko Kyjeva. 

Maštalír v úlohe krutého Radúza v seriáli Slovania.
Zdroj: archív

Maštalír, ktorý sa nedávno oženil a očakáva svoje prvé dieťa, sa teda vďaka svojej „cezpoľnej“ postave poriadne nacestuje. A aby toho nemal náhodou málo, cez leto ho čaká pokračovanie seriálu Za sklom a len pred pár týždňami dokončil nakrúcanie celovečerného filmu Vianočný film.

Herca uvidíme aj v romatickej komédii Vianočný film.
Zdroj: Instagram

Poriadne mastný

Na nedostatok práce sa rozhodne sťažovať nemôže, seriál Slovania je však jednoznačne výzvou. Historicko-dobrodružný projekt s prvkami fantasy, ktoré odvysiela TV JOJ, bude mať dvanásť dielov. Pre účely seriálu boli na Ukrajine postavené slovanské sídla. Dej sa totiž odohráva na prelome 6. a 7. storočia, v čase, keď ešte Slovania verili v mnohobožstvo a žili veľmi jednoduchým spôsobom života v malých spoločenstvách. Scenáristi sa celý rok venovali zberu materiálu a informácií o starých Slovanoch, spoznávali ich zvyky, obrady a tradície, aby mohli napísať seriál, ktorý je založený na reálnych podkladoch. Samozrejme, nebude to lacné. Koprodukčný výpravný seriál má rozpočet 3,6 milióna eur, z čoho Ministerstvo kultúry Ukrajiny podporilo projekt sumou 830-tisíc eur a TV JOJ prispeje polovicou z rozpočtu. A ani Tomáš určite nepríde skrátka...

Galavečer odovzdávania filmových ocenení "Slnko v sieti" v bratislavskej Starej tržnici. Na snímke Tomáš Maštalír s manželkou.
Zdroj: EMIL VAŠKO