Malý Teo Hektor, ktorého Jankovi porodila manželka Barbora, mu aspoň trošku dokáže utíšiť žiaľ za milovanou sestrou. Janka († 44) zomrela nečakane na Veľkú noc v Zürichu. V práci jej praskla hlavná tepna v hlave a podľa lekárov sa jej už nedalo pomôcť. Herec netají, že pre celú rodinu to bol obrovský šok.

Sestra Janka
Sestra Janka
Zdroj: Archív

„Jana by mala o chvíľu štyridsaťpäť rokov… Prežívali sme všetci veľmi ťažké chvíle. Veď to bola mladá baba! Dnes v tom však vidím akési vyššie prepojenie. Podľa mňa je niečo pravdy na výroku, že jeden príde, druhý odíde. Malý Teo sa narodil dvadsiateho prvého augusta a vtedy Jana oslavuje meniny. A minule som zastavil susedu a pýtal sa jej, prečo bola pred pôrodom taká smutná. Povedala mi, že presne v deň, keď sa dozvedela o tehotenstve, tak jej auto zabilo mamu,“ netají, že sa snaží hľadať odpoveď na rodinnú tragédiu.

Na poslednej rozlúčke so 
 sestrou.
Na poslednej rozlúčke so sestrou.
Zdroj: Archív

Žiadna pretvárka

Život však ide ďalej a herec sa musí starať o rodinu, naďalej maká pred kamerami a v divadlách. Tesne pred Vianocami sme ho stretli v bratislavskom divadle Aréna, kde mal premiéru Bella Figura. Práve počas skúšok tejto tragikomédie vraj po celý čas myslel na sestru, pretože jedna z postáv mu ju neskutočne pripomínala.

„Hrám toto predstavenie pre Janku tam hore a verím, že to vidí. Jedna z postáv mi ju veľmi pripomína, akoby stála na javisku ona. Bola presne taká, otvorená, úprimná. Hlavne vôbec nedodržiavala bella figuru, čiže sa nerobila lepšia. Kdekoľvek a s kýmkoľvek sedela v spoločnosti, nehanbila sa a všetko povedala nahlas. Nikdy sa nestalo, aby šuškala, to myslím vážne!“ spomína nešťastný herec.

Ani nie pol roka po
 Jankinej smrti sa hercovi
 narodil jeho prvý syn.
Ani nie pol roka po Jankinej smrti sa hercovi narodil jeho prvý syn.
Zdroj: Archív J.J.

Neskoro, ale predsa

A aká je jeho najkrajšia spomienka na Janku? „Keď sa jej narodila dcéra. Myslím, že nás spojilo jej dieťa a materstvo. Predtým bol náš vzťah komplikovaný, ako brata ma veľmi nemusela. Vtedy sme však mali krásny emotívny rozhovor, dodnes si presne pamätám, ako sa všetko nevypovedané medzi nami vyčistilo a odvtedy sme mali krásny vzťah . Škoda , že sme si aj v mladosti nevychutnávali jeden druhého, žiaľ, už sa to nedá vrátiť. Mohli sme sa zblížiť skôr, ale dôležité je, že to vôbec prišlo.“

Mama Vierka
Mama Vierka
Zdroj: Archív

Herec priznal, že pripraviť poslednú rozlúčku nebolo jednoduché, keďže Jana umrela v zahraničí. Rodina Jána Jackuliaka musela niekoľko dní vybavovať prevoz spopolneného tela zo Švajčiarska na Slovensko. Podľa našich informácií telesné pozostatky previezli do Lučenca za 20-tisíc eur, v týchto okamihoch však nik nemyslí na financie. Herec niesol rozlúčku veľmi ťažko a neustále plakal, najmä keď zazneli emotívne slová, ktoré mali byť odkazom sestry bratovi.

Na poslednej rozlúčke so 
 sestrou.
Na poslednej rozlúčke so sestrou.
Zdroj: Archív

„Ty si mi bol jediný a najlepší brat na celom svete a ja tebe jediná a najlepšia sestra. Mali sme svoje tajomstvá, rozumeli sme si, aj keď sme mlčali. Janko, verím, že konečne nájdeš svoje šťastie a budeš už konečne v živote šťastný,“ znel jej odkaz Jankovi, ktorý počas rozlúčky stál celý čas pri svojej zdrvenej mame, v rukách držal kyticu červených ruží, ktorú potom položil sestre v urnovom háji.