Znásilnenie pred kamerou

Herečka Alyssa Milano (46) je známa nielen ako jedna z bosoriek amerického seriálu Čarodejnice, ale aj z mnohých filmov a seriálov. Bola to práve ona, ktorá prvá pridala hashtag hnutia MeToo na sociálnu sieť Twitter a vyzvala všetky obete sexuálneho obťažovania, aby sa ozvali. Práve jej výzva rozšírila povedomie o obrovskom probléme žien.

Herečka priznala, že je tiež jednou z obetí sexuálneho obťažovania, čiže nešlo len o snahu zviditeľniť sa. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi vraj známy herec pri posteľnej scéne využil moment prekvapenia a bez hanby jej vkĺzol rukou pod spodnú bielizeň, pričom sa snažil vniknúť do nej prstami. Priamo na pľaci, počas nakrúcania, pred kamerami! Aj keď Alyssa po mnohých rokoch nabrala odvahu o tom hovoriť, meno herca nikdy neuviedla. Jediné, čo o tomto pánovi prezradila, je to, že je od nej o 17 rokov starší a teraz má dieťa.

Divoký Leo

Bolesť pred kamerou zažil aj Leonardo DiCaprio (44). Bolo to pri nakrúcaní Tarantinovho filmu Divoký Django, kde si skvelý Leo zahral rolu narcistického a rasistického plantážnika Calvina Candieho. V scéne, kde mal niekoľko ráz v hneve buchnúť o stôl, sa mu do cesty nešťastne priplietol pohár, ktorý mu rozrezal celú ruku. Oscarový herec bol v tom momente plne zahĺbený do svojej úlohy. Svoje však isto zohral aj adrenalín, ktorý nastúpil po tom, ako všade naokolo začala striekať krv, pretože Leo nakrúcanie nestopol. Naopak – pokračoval v ešte väčšom nasadení. Kto tento film videl, určite bude súhlasiť, že ide o jednu z najlepších scén.

E. T. a jeho kumpáni

Jeden z divácky najúspešnejších filmov histórie, kultový E. T. mimozemšťan, získal mnoho filmových ocenení. Nečudo, že aj detské hviezdy, ktoré hrali jeho priateľov, sa ocitli na výslní. Drew Barrymore (44) slávu nezvládla a ešte ako tínedžerka prešla obdobím plným drog a alkoholu. Rodičia herca Henryho Thomasa (48) sa preto rozhodli, že svojho malého syna ochránia. Veľmi dobre si uvedomovali nástrahy filmového priemyslu a báli sa, aby aj on neprepadol drogám. Zdalo sa, že sa im to podarilo.

Pomyselný pád Henryho, ktorý zostal celý život vo filmovom priemysle, prišiel preto nečakane až prednedávnom. Policajnú hliadku v Oregone privolali k odstavenému vozidlu v strede cesty, kde za volantom našli spiaceho Henryho. Aj keď z neho nebolo cítiť alkohol, herec podľa hliadky vykazoval znaky po pití a skončil vo väzení. Momentálne ho čaká súdne pojednávanie a čas ukáže, či tento incident bol nešťastnou náhodou alebo ho dobehlo to, čoho sa vždy obávali jeho rodičia.

Záhadné smrti v rodine Leeovcov

Pri nakrúcaní sa však stávajú aj veci, ktoré nezanechajú len zlé spomienky, ale doslova tragédiu. Záhadná smrť Brandona Leeho (33) pri natáčaní snímky Vrana vyvoláva ešte aj dnes mnohé otázky. Zastrelil ho herecký kolega, ktorému niekto podal zbraň nabitú ostrým nábojom. V scéne, kde mal do Brandona vystreliť, strelil naozaj. Pravý vinník sa nenašiel a tragédiu označili len ako nešťastnú náhodu. Toto vysvetlenie by možno stačilo, keby svet už dvadsať rokov predtým neprekvapila nečakaná a tiež záhadná smrť jeho otca. Bruce Lee (32) oficiálne zomrel na opuch mozgu po alergickej reakcii po užití liekov proti bolesti, po svete však stále kolujú mnohé konšpiračné teórie, rovnako ako o smrti jeho syna.

Prekliaty rytier

Heath Ledger (28) síce dostal za stvárnenie legendárneho vraždiaceho psychopata Jokera Oscara, ale už po smrti. Desivé na tom je to, že práve jeho najznámejšia filmová rola ho priviedla do stavov, v akých sa ocitol pred smrťou. Keďže chcel Jokera stvárniť čo najvernejšie, musel sa dostať psychopatovi priamo pod kožu. Heath to neuniesol a zomrel v hotelovej izbe na akútnu zástavu srdca po predávkovaní liekmi, ktoré začal brať počas natáčania. Jeho smrť nebola jedinou tragédiou, ktorá sprevádzala pokračovanie batmanovskej trilógie. Ešte počas natáčania prišiel o život člen oddelenia špeciálnych efektov a herec Morgan Freeman mal niekoľko dní po premiére ťažkú autohaváriu. Isto nie je náhoda, že si mnohí začali šuškať o prekliatí tejto snímky.