Rakúska speváčka Conchita Wurst (30), vlastným menom Thomas Neuwirth spôsobila rozruch na slávnom viedenskom Opernballe, na ktorom sa zúčastnilo vyše 5000 hostí. Jej vizáž nie je ešte stále celkom bežná, takže bola absolútnym stredobodom pozornosti.

Víťazka Eurovízie z roku 2014 tentokrát upútala nielen obtiahnutými bielymi šatami s obnaženými plecami a výstrihom do polovice hrudníka, ale aj dohola vystrihanou hlavou. 

Conchita na Opernballe.
Conchita na Opernballe.
Zdroj: Profimedia.sk

Kontroverzná Conchita v apríli minulého roka šokovala verejnosť aj priznaním, že je niekoľko rokov HIV pozitívna.  Urobila tak skôr ako to svetu oznámil jej bývalý milenec. Tvrdila totiž, že sa jej vyhrážal zverejnením tohto faktu a tak ho chcela predbehnúť. "Môj expriateľ chcel túto privátnu informáciu zverejniť. Nikto nemá právo zastrašovať ma," napísala na sociálnej sieti. Vyhlásila tiež, že od momentu, keď jej vírus HIV zistili, začala sa liečiť a tak je vírus u nej už dlho pod kontrolou a nie je nosičom ochorenia. "Som teraz silnejšia, motivovaná a slobodnejšia. Som vám vďačná za podporu," odkázala fanúšikom.

Conchita bola aj blodnína. S Adrienom Brodym.
Conchita bola aj blodnína. S Adrienom Brodym.
Zdroj: Profimedia.sk