Matej Cifra sa s manželkou Veronikou pred pár dňami presunuli do New Yorku. Robia to tak každý rok, pretože im jednoducho vošiel pod kožu. Hlavne Veronike, ktorá v ňom študovala. Nazýva ho „domácim mestom“, v ktorom má celkom iný pocit, ako kdekoľvek na svete. „Taký nostalgicko-ľúbivo-skvelý. Trúfam si tvrdiť, že poznám jeho atmosféru, tempo, mentalitu - aj keď sa mení rok od roku ako sem chodíme. Milujem ranné prechádzky, v teplákoch a na strigu, kedy sa len pozerám okolo seba a hovorím si - wow, mala som šťastie tu tri roky bývať. A mám šťastie, že sa sem teraz môžem vracať ako… nie Newyorčanka, ale spokojná Bratislavčanka s New Yorkom navždy v srdci,“ napísala na svojom instagrame.

Večerný New York z profilu.
Večerný New York z profilu.
Zdroj: instagram

Sajfa tiež priznáva, že je pre neho Veľké Jablko inšpiratívne a cítiť to aj z jeho vlogu. Tentokrát do ponuky toho, čo ukáže Slovákom, zahrnul aj ľudí v halloweenskych kostýmoch, ktorí sa pohybovali okolo univerzity, kde Veronika študovala. Keď Sajfa nadšene skonštatoval, že sú milo blázniví, Veronika do kamery poznamenala: "Vidíš to, to je iba v Amerike,  na Slovensku by na teba už hulákali..."   

Z halloweenskej atmosféry pred Veronikinou bývalou univerzitou.
Z halloweenskej atmosféry pred Veronikinou bývalou univerzitou.
Zdroj: sajfa vlog

Umenie má povznášať

S kamerou zablúdili aj do New Museum v China Town. Súčasné umenie, ktoré sa tu prezentuje aj cez veľký penis, chrobáky či fotografiu vykastrovaného odratého kuraťa, okomentoval Sajfa takto: "Umenie má povznášať ducha. Pri sledovaní umeleckého diela si vždy kladieme tú istú otázku: Čo tým chcel umelec povedať? Pri modernom umení si myslím, že na túto otázku nevie odpovedať ani samotný umelec..." Nebol by to ale Sajfa, keby k fotke s Veronikou a bielym penisom, nedodal: "Výhodou takejto formy umenia je ale, že nikdy nezabudnete čo ešte treba kúpiť v potravinách - vajcia a párok."

Sajfa ale aj Veronika sa ešte zaujímavo pohrali aj s ďalšími zábermi New Yorku, v ktorom sa mimochodom od druhého do piateho novembra konal aj prestížny maratón. Na jednom z najväčších bežeckých podujatí na svete štartuje okolo 50 000 ľudí. 

FOTOGRAFIE SI POZRITE VO FOTOGALÉRII TU.