Hoci Marína, ako jej hovoria všetci od mladosti, má už úctyhodný vek, všade, kde sa objaví, je tip-top nahodená s dokonalým mejkapom a účesom. Aj v deväťdesiatke ju baví obliecť sa do gala. A jej recept na dlhovekosť, dobrú postavu a skvelú vizáž? V prvom rade sú to gény, dlhovekosť majú v rodine. Čo sa týka postavy, stravuje sa normálne, ale nikdy sa neprejedá! A v neposlednom rade sú to jej milované piešťanské kúpele, kde vždy pookreje a chodieva tam už neuveriteľných päťdesiat rokov! Dokonca sa stala aj čestnou občiankou mesta.

Vo filme Skalní v ofsajde
si zahrala ako 33-ročná.
Vo filme Skalní v ofsajde si zahrala ako 33-ročná.
Zdroj: Reprofoto Tony Štefunko

Nerozlučná dvojica

Legendárnu herečku dnes na všetkých akciách sprevádza jej dcéra Jana Kociánová. Tvrdí, že keby jej slávna mama nebola herečka, určite by sa živila ako módna návrhárka. Ona po mame zdedila iba podobný hlas v telefóne, zmysel pre módu však nie. Aj keď bola malá a mama sa ju snažila obliekať do krásnych šiat, ktoré jej priniesla zo zahraničia, Jana chcela behať iba v zásterke ako ostatné deti. Marína tak z dcéry princezničku nemala.

34-ročná herečka
34-ročná herečka
Zdroj: Reprofoto Tony Štefunko

Viac foto nájdete TU

Netypická mama

Marína sa stala členkou SND 1. januára 1948 a pôsobí v ňom doteraz, teda viac ako sedemdesiat sezón. Za ten dlhý čas kvôli nej nemuseli nikdy zrušiť žiadne predstavenie. Je aj prvou slovenskou televíznou herečkou. V roku 1957 sa objavila s Elom Romančíkom v inscenácii Dovidenia, Luciene v réžii Jána Roháča. Čo však na to hovorili deti, nechýbala im mama po večeroch? „Vždy sme boli kamošky. Nebola to typická mama. Keď som však bola malá, aj som to oplakávala. Chcela som mať mamu, ktorá ma čaká doma, keď prídem zo školy, v zástere, s vyčesaným drdolom a vareškou v ruke,“ prezradila pre Šarm Jana Kocianová.