Máte v súkromí niečo nové?
Zatiaľ je všetko po starom.

Žiadny nápadník, ktorý by vám zlomil srdce?
Ja žijem s láskou a stále ľúbim. A nemusí to vždy byť stav, ktorý sa zhmotní do konkrétneho muža. Ťažké je však byť s niekým, keď som každé dva mesiace v inom kúte sveta. Moje vzťahy komplikuje cestovateľský život.

A nechcete to ešte zmeniť?
Chcem, ale tak, aby som mala dôvod zostať „pripútaná“ na Slovensku.

Váš bývalý priateľ, operný spevák Filip Tůma, je opäť voľný. Nedalo by sa nadviazať na prerušený vzťah?
Prečo to všetci riešia (smiech)? S Filipom sme veľmi dobrí priatelia. Náš vzťah je v tejto polohe a zatiaľ aj zostane.

Dokedy chcete viesť takýto kočovný život?
Každý rok si hovorím, že už len jednu sezónu. Ale teraz sa môžeme dohodnúť, že maximálne dva roky. Potom by som už veľmi rada mala rodinku a venovala sa jej.

Už materskú dovolenku aj plánujete?
Vek mi to pomaly prikazuje a raz pre materstvo zruším akýkoľvek angažmán. V zmluvách nie je zakotvené, že operná speváčka nesmie otehotnieť. Ale aj tak by som to rada skombinovala s prácou. Spievať nechcem prestať, lebo na javisku som šťastná.

Pripúšťate si aj predstavu, že vám v živote nevyjdú zásadné veci?
Nič také si nepripúšťam. Na všetko sa pozerám s úsmevom a teším sa z každého dňa. A keď sa zdá, že ma niečo môže rozosmútiť, hľadám v tom hlbší zmysel a niečo pozitívne.

Nechceli by ste raz žiť v Taliansku, kde je opera po futbale asi najväčšou národnou pýchou?
Keby som zvažovala, kde inde žiť, Taliansko by bola jediná možná alternatíva. Pre mňa je to najkrajšia krajina a v kultúrno-historickom význame aj najbohatšia. Viem si predstaviť domček pri mori, kde by som trávila určitú časť roka. Od januára ma v Rímskej opere čaká nové predstavenie, už sa na tých pár týždňov teším.

Zažili ste vo svete veľkej opery aj nejaké podpásovky?
Ani nie. Väčšinou viem, do čoho idem, a ten tím ľudí poznám buď osobne, alebo z ich práce. Preto nemám dôvod byť prekvapená.

Nebolo takou skúsenosťou ani vaše prvé „nevydarené“ predstavenie v La Scale, aj keď sa vám divadlo za to ospravedlnilo?
Bolo to jedno z mojich prvých angažmán, asi to tak malo byť. Ochorel tenorista a vládlo tam priveľa napätia. Bol by to pre mňa priveľký stres. O rok na to som stála na pódiu La Scaly tak či tak.

Čo robíte, keď nemusíte ísť zo skúšky či z predstavenia rovno do hotelovej izby?
Zájdem do múzeí. Teraz som bola dva mesiace v Paríži a bývala som blízko Louvru. Ale mojím najobľúbenejším múzeom je aj tak Orsay.

A čo obchody?
Ja to mám také nárazové. Počas skúškového obdobia som v opere okrem nedele od rána do večera. Vtedy sa nákupom nemám kedy venovať. Keď sa potom začnú predstavenia a mám nejaký ten deň-dva voľno, zablúdim aj do obchodov...

Ktoré ženské vecičky sa musia mať vtedy pred vami na pozore?
Kabelky, topánočky, ale aj róby. Rada si kupujem spoločenské šaty, nahováram si, že je to moje pracovné oblečenie.

Vaša postava vás priam predurčuje vyjsť aj na módne mólo. Ešte vám to nikto neponúkol?
Ešte nie, veď ja som malinká. Na javisku vraj pôsobím vyššie, ale keď si po predstavení prídu nejakí ľudia po podpisy, sú šokovaní, že som to ja.

Keby ste si pozvali na oslavu priateľov, akým menu by ste ich prekvapili?
Niekedy to doma v užšom kruhu priateľov aj robievam. Zbožňujem thajskú kuchyňu a snažím sa vykúzliť niečo z nej. Milujem aj taliansku, dokonca ma v Taliansku do jej tajomstiev zaúčali kolegovia speváci. Cestoviny, rizoto a všetky tie ich dobroty...

Vraj vôbec nejazdíte mestskou hromadnou dopravou. To už ste až taká lady?
Ja sa tak vlastne chránim. Nerada sa zdržujem medzi množstvom ľudí, lebo sa to tam len tak hmýri baktériami a vírusmi. V lietadle zas často cestujem s rúškom. Nie pre prasaciu chrípku, ale pre vlhkosť, lebo počas letu sa veľmi vysušujú sliznice. A luxus si doprajem v tom, že všade chodím taxíkmi.

Vianočné sviatky strávite doma v Lučenci?
Áno a prvýkrát to bude iné. Mojej sestre, dvojčaťu Ivone, sa pred tromi mesiacmi narodil Martinko. Bude tiež s nami v našom rozšírenom rodinnom kruhu. Veľmi sa na Vianoce teším.

Čo by ste si priali do ďalšieho života?
Možno to zaznie ako klišé, ale aby som ja, moja rodina, známi a vôbec všetci ľudia boli zdraví, mali radosť zo života a vždy dôvod na úsmev...

Má čas aj na priateľstvá?

Má Adriana Kučerová v zahraničí aj nejakých priateľov? Vraj v každej inscenácii sa stretne okruh známych ľudí. Trávi tam dva mesiace, ale väčšinou sa to celé utuží až pri konci. „Už by sme aj chodili niekam po reštauráciách, ale vtedy si povieme Good Bye a možno sa už v živote neuvidíme,“ vysvetľuje naša najslávnejšia operná diva. Za tie dva mesiace sa asi ťažko dajú vybudovať hlboké priateľstvá. Adriana hovorí: „Aj teraz mám kolegyne, s ktorými pár týždňov fungujeme na Skype či Facebooku, ale už cítim, že to upadá. Každá začneme skúšať novú inscenáciu a s novými ľuďmi... A dookola to isté.“